Konec Android sóla. Xbox Cloud Gaming už běží i na PC a iOS

Xbox Cloud Gaming PC iOS

Populární herní funkce, která byla nějakou dobu exkluzivní jen pro Android uživatele, proniká na další platformy. Řeč je o režimu Xbox Cloud Gaming, který umožňuje v rámci tzv. streamovaného či cloudového hraní ponechat stránku herního výkonu na vzdáleném stroji a uživateli stačí jen zařízení s displejem, ovládáním a dobrým internetovým připojením. Konkurent jiné konzolové služby PlayStation Now před pár hodinami oznámil očekávanou podporu pro PC a systém iOS.

Play 100+ Xbox console games on PC, iPhone, and iPad

Play 100+ Xbox console games on PC, iPhone, and iPad

I majitelé běžných počítačů či notebooků s Windows 10 a také iPhonů či iPadů se tak mohou vrhnout na hraní tak, jak ho doposud znali jen hráči s Android mobily či tablety. Xbox Cloud Gaming je na těchto platformách nově k dispozici všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate. A to kompletní dvaadvacítce zemí, mezi které patří i Česká republika. Z počítače můžete do služby skočit rovnou přes web xbox.com/play. Podporovány jsou prohlížeče Google Chrome, Microsoft Edge a Safari.

Které platformě cloudového hraní nejvíc fandíte?

Zdroj: Xbox

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)