Český YouTuber Agraelus vydělá přes milion korun měsíčně

agraelus twitch streamer

Agraelus, vlastním jménem Vojtěch Fišar je českým streamerem a YouTuberem, který působí na scéně již velice dlouho. To by nebylo nic tak neobvyklého, vždyť streamerů a YouTuberů máme v našich končinách stovky, že? Tomuto muži se však povedl vskutku husarský kousek, když pokořil rekord 10 000 subscriberů na streamovací platformě Twitch.

Poznámka redakce

Agraelus má náš velký obdiv za to, co dokázal a posunul hranice českého streamingu a YouTuberingu na novou úroveň. Zde opět vidíme, že pokud někdo dře a jde si za svým snem, přinese to své ovoce. Přesto, že se neztotožňujeme s jeho občas přehnanou vulgární mluvou mu gratulujeme. Může být totiž inspirací nejen streamerů, ale kohokoliv, kdo má své sny. Kromě toho je Twitch skvělou streamovací platformou nejen pro počítače, ale existuje také mobilní aplikace, kde lze streamy sledovat.

Na YouTube odstartoval Agraelus svou herní kariéru již v roce 2010, kdy založil kanál Agraelovo Let’s Play Šílenství, které po čase přejmenoval na Agraelus. Po čase zamířil také na Twitch, kde sklízí velký úspěch a je jedním z největších streamerů v České republice. Právě zde překonal milník 10 000 Subů, což znamená, že jeho měsíční příjem z Twitce činí přesně 1 340 100 korun z tohoto čísla však musíme odečíst procento z Twitche a také daň, kterou streamer zaplatí. Výsledné číslo je tak o poznání nižší. Streamer původně začal nahrávat, když měl 8 870 Subů a chtěl dosáhnout 9 000. Situace se však po přibližně půl hodině vymkla kontrole a streamer překonal český rekord. A vězte, že Twitch rozhodně není jeho jediným příjmem. Má taktéž YouTube kanál, kde má přes 500 000 odběratelů, různé formy firemních spoluprací a vlastní merch. Odhadem by si streamer měl přijít měsíčně na 350 000 – 500 000 korun.

Agrael pokořil Rekord 10.000 Subscribers na Twitchi! – To je 1.340.100 Kč za Měsíc!

Agrael pokořil Rekord 10.000 Subscribers na Twitchi! - To je 1.340.100 Kč za Měsíc!

Agraelus dlouhou dobu skrýval svou skutečnou identitu a na své streamy nosil masku. Před rokem se však rozhodl, že odhalí nejen svůj obličej, ale taktéž skutečné jméno, věk a bydliště. Uvedl, že je ročník 1996 a bydlí poblíž Liberce. Pokud si teď v hlavě říkáte, že se v podstatě jedná o kluka, co hraje hry a bere za to nekřesťanské peníze, máte v podstatě pravdu. Pokud se však ohlédneme zpět a podíváme se na jeho historii, musíme uznat, že si vše tvrdě vydřel. Devět let se snažil prosadit, natočil desetitisíce videí a vymyslel způsob, jak se točením her živit. Navíc “pracuje” více, než někteří lidé v normálních pracích. Streamuje totiž 6 dní v týdnu několik hodin denně.

TOP 10 českých herních streamerů:

  • FattyPilow
  • ArcadeBulls
  • Mazarin1k
  • resttpowered
  • Korunka
  • KaterinaSuki
  • Baxtriks
  • Agraelus
  • Herdyn
  • PomeloCha

Slyšíte jméno Agraelus poprvé?

Zdroj: YouTube WartamerCzech, Macin

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)