5 tipů na mobilní hry ve stylu populárního Wordle

Wordle mobilní hry aplikace alternativy

Že neznáte Wordle? Tak to jste asi posledních pár týdnů buď nebyli na internetu, nebo si na něj chodíte jen pro sportovní výsledky a předpověď počasí. Tento herní fenomén udělal velmi rychle díru do světa a jeho originální podobu dokonce koupilo po pár dnech fungování vydavatelství NY Times. Mechanikou jednoduchá, ale jinak často dost obtížná hra je ve své původní verzi (a také v těch českých, které vznikly později) webovou stránkou. Díky velkému nárůstu popularity se ale stalo to, co se dalo očekávat. Začaly vznikat aplikace.

Jak se hraje Wordle?

V originální podobě hry je úlohou hráče každý den vybíráním vhodných písmen uhádnout pětipísmenné slovíčko na šest pokusů. Jedinou nápovědou je přitom barevné označení konkrétních pozic, které připomíná legendární plastovou hru Logik.

Variace na Wordle – mobilní aplikace

Obchod Google Play už obsahuje všemožné kopie, které se snaží v co nejvěrnější i kreativnější podobě Wordle nabídnout ke stažení. Několik jsme jich prošli a vybrali jsme pro vás pět následujících. Pokud patříte mezi fanoušky této hry, věříme, že si vyberete. Už jen z toho důvodu, že originál nabízí jen jedno slovo denně.

Wordling!

Tato jednoduchá hra nabízí jak hádání aktuálního slova pro konkrétní den, tak i těch v minulých kolech. Na výběr je z obtížností easy (čtyři písmena), classic (pět písmen) a hard (šest písmen). Pravidla jsou stejná jako u původního Wordle.

Wordling: Daily Worldle
Wordling: Daily Worldle

Wordlook

V tomto případě zvolili autoři trochu jiný způsob, jak se propracovávat k vyšší obtížnosti. Nápověda pro písmena je stejná, nicméně ta se vybírají z omezené nabídky a délka slov se prodlužuje a ž v průběhu hry.

Wordlook - Guess The Word Game
Wordlook - Guess The Word Game

Worde

Tato aplikace je v základní podobě původnímu Wordle velmi podobná. Současně ale nabízí hned několik jiných zajímavých módů. Nejenže se dá měnit délka slova, ale hráč může i vlastní slova vytvářet a posílat známým. K dispozici je navíc podstatně více jazyků než u konkurence.

Worde - Daily & Unlimited
Worde - Daily & Unlimited

Wordly

Vizuálně o dost pestřejší, ale mechanicky velmi věrná kopie. Také nabízí možnost zahrát si i těžší varianty a v případě této hry je horní hranice opravdu velká výzva. Můžete zkusit hádat slovo s deseti písmenky na osm pokusů.

Wordly - Daily Word Puzzle
Wordly - Daily Word Puzzle

Wordaily

Svou nabídkou hodně připomíná výše uvedené Worde. A to včetně volby délky slov nebo přepínání do tmavého či světlého režimu. Jinak jde také o velmi povedenou kopii Wordle.

Wordaily-With No Daily Limit
Wordaily-With No Daily Limit

Ve všech hrách se zobrazují reklamy, které je možné eliminovat zakoupením prémiové verze.

Která aplikace vás zaujala nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)