Hodinky s měřením EKG už můžete mít i na Androidu. Nazývají se Withings Move ECG

hybridni hodinky withings move ecg

Withings je francouzský výrobce chytrých fitness a zdravotních produktů. Dva roky zpátky je dokonce koupila finská společnost Nokia, jenže to dlouho nevydrželo a v minulém roce se Withings osamostatnil, když společnost koupil zpátky jeden ze zakladatelů společnosti. Na veletrh CES tato společnost přivezla zajímavé hybridní hodinky Withings Move ECG, které existují i ve speciální verzi s podporou měření EKG.

Withings Move ECG: Hybridní hodinky, se kterými dokážete změřit EKG

Nejprve si povíme o základní verzi těchto hodinek bez podpory EKG. Na první pohled vypadají jako klasické analogové hodinky. Uvnitř se ale ukrývá plno senzorů. Dokážou měřit kroky, tempo, patra, spánek a další fitness aktivity. S pomocí telefonu se dá využít i GPS. Denní cíl se zobrazuje na speciálním ciferníku uvnitř hodinek. Vzhledem k tomu, že se jedná o hybridní hodinky, potěší to, že baterie vydrží až 18 měsíců. Cena těchto hodinek je 70 dolarů. To je v přepočtu s DPH cca 1 900 Kč.

Meet Move ECG, the world’s first analog watch to record a medical-grade electrocardiogram

Meet Move ECG, the world’s first analog watch to record a medical-grade electrocardiogram

Apple Watch poslední generace dokážou měřit i EKG. Bohužel na rozdíl od jiných společností, Apple nepovoluje to, aby se tyto chytré hodinky daly používat s jinými systémy. Pokud je chcete využívat, musíte mít iOS zařízení. Nyní už ale můžeme využívat EKG i na Androiudu. A to díky Withings Move ECG. Oproti výše zmíněným hodinkám se liší právě jen v podpoře elektrokardiografie tedy zjednodušeně přeloženo vám hodinky ukážou aktivitu srdce.

withings move ecg

Kvůli této funkci se rovněž mírně zmenšila výdrž baterie. Stále je ale na dvanácti měsících, což je mnohem více než většina konkurenčních hybridních hodinek. Za EKG verzi zaplatíte 130 dolarů, v přepočtu s DPH cca 3 500 Kč. K dispozici by hodinky měly být ve druhém kvartálu tohoto roku.

Jak se vám líbí Withings Move ECG?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)