Na EKG nemusíte pořizovat Apple Watch. Stačí nový chytrý náramek od Xiaomi

xiaomi amazfit health band 1s

Společnost Huami, výrobce chytrého náramku Xiaomi Mi Band 3 nebo chytrých hodinek Xiaomi Amazfit 2, nyní představili další zajímavé zařízení. Nový náramek Xiaomi Amazifit Health Band 1S má kromě klasických funkcí, jednu specialitu. A to měření EKG.

Nový fitness náramek Xiaomi má měření EKG a další funkce

Z pohledu designu se jedná o klasický chytrý náramek. Displej má velikost 0,42 palce, jedná se o OLED panel. Baterie by na jedno nabití měla vydržet až jeden týden. Nechybí ani klasické funkce chytrých náramků jako je počítání kroků, sledování spánku, měření srdečního tepu. Největší specialitou je ale podpora měření EKG.

V poslední době se ve světě nositelné elektroniky mluví o EKG hlavně ve spojení s poslední verzi chytrých hodinek Apple Watch. Náramek od Xiaomi monitoruje fungování srdce, pokud se zjistí nějaká abnormalita, upozorní se uživatel a náramek pošle instrukce k měření EKG. Následně se musí položit prst na přední část náramku na 30 až 120 sekund.

Podrobná data z EKG se následně nahrají na cloud server, kde si je uživatel může prohlédnout. Prvních šest měsíců bude podpora cloud serveru zdarma, poté se bude muset platit mírný poplatek. Důvodem je hlavně to, že v ceně cloudu je i online a telefonická konzultace s doktory. Konzultace budou dostupné prozatím jen v Číně.

Chytrý náramek stojí 699 CNY, což je v přepočtu 2 700 Kč s DPH. To není zrovna málo, na druhou stranu funkce EKG je poměrně unikátní v chytrém náramku či hodinkách. Nejprve budou dostupné v Číně, dá se ale předpokládat, že díky překupníkům se objeví i mimo Čínu.

Těšíte se na další chytrá zařízení s podporou EKG?

Zdroj: wareable.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)