Garmin Vivomove HR recenze: Elegantní a zároveň chytré hodinky
- Recenze
- David Trlica
- 27.3.2018
- 10
Chytré hodinky, ať už jde například o Wear OS (Android Wear) či Samsung Gear, se momentálně dostaly do bodu, kdy se s mnoha přidanými funkcemi snaží kompletně nahradit mobilní telefon. Vidíme to například i u podpory SIM karet. Mnoho lidí ale chce mít chytré hodinky jako doplněk k mobilnímu telefonu. Řešením můžou být hybridní hodinky, a právě jedny takové dnes budeme recenzovat. Garmin Vivomove HR patří k těm nejzajímavějším. Na první pohled to jsou analogové hodinky, ve „střevech“ se ale ukrývají chytré funkce, za které se nemusely stydět ani ty nejlepší chytré hodinky. Jsou ale dobré i v reálném použití? To zjistíme v dnešní recenzi!
Obsah recenze Garmin Vivomove HR
- Obsah balení
- Vzhled Garmin Vivomove HR
- Displej u hybridních hodinek
- Chytré funkce Vivomove HR
- Baterie a výdrž hodinek
- Garmin Connect App
- Závěr recenze Garmin Vivomove HR
Obsah balení Garmin Vivomove HR
Hybridní hodinky Garmin Vivomove HR přichází v šedé krabičce, která nabízí jen absolutní základ. A to hodinky, nezbytné manuály a kabel pro nabíjení, v balení nenajdeme ani adaptér do zásuvky. Žádné další příslušenství se v balení také nenachází, jako třeba náhradní řemínek apod.
vívomove HR: Unboxing
Elegantní kovové hodinky s koženým řemínkem
Když se řekne Garmin hodinky, většině se pravděpodobně vybaví velké, odolné sportovní hodinky, které moc nedbají na design a do společnosti se moc nehodí. Tak na to můžete úplně zapomenout. Garmin Vivomove HR je pravý opak. Existují dvě verze těchto hodinek. První je Sport, která má silikonový řemínek a spodní část hodinek je z tvrdého plastu. Na recenzování máme Premium edici, kde jsou hodinky kompletně kovové a řemínek je pak kožený.
V této prémiové edici narostla i jejich hmotnost, a to na 56,5 gramu, samotné rozměry hodinek jsou 54 x 43 x 11.6 mm. Pořád se ale pohodlně dají na ruce nosit. Pokud jde o design, tak je hodně čistý. A to díky tomu, že na celých hodinkách nenaleznete ani jedno tlačítko.
Na první pohled vůbec nejde poznat, že jde o chytřejší hodinky. Vypadají totiž jako klasické analogové hodinky, které ani v nejmenším nenaznačují, že mají v sobě nějakou technologii. To je jedna z jejich hlavních zbraní. Pokud hledáte elegantní hodinky, které ale umí pracovat s telefonem a měří nejednu aktivitu, tak Garmin Vivomove HR byste rozhodně měli zařadit na váš užší seznam kandidátů.
Samotné tělo hodinek je kompletně vyrobeno z broušené oceli, díky tomu jsou hodně pevné a odolné V balení je pak jeden kožený náramek vhodný pro zápěstí o obvodu 122 až 88 mm, nebo 148 až 215 mm. Záleží, jestli si koupíte velikost S nebo L. Pokud by vám ale nevyhovoval, tak se dá vyměnit za jiný o šířce 20 mm. Pokud jde o voděodolnost, tak splňují 5 ATM, což se dá přeložit tak, že jím voda nevadí, ale na plavání určené nejsou. Garmin však doporučuje vyměnit kožený řemínek za silikonový, pokud byste chtěli vystavovat hodinky pravidelně vodě.
[aps_product_sz id=“483595″]
Tyto hodinky mají displej? Ano mají!
Jak jsme psali výše, na první pohled vypadají jako analogové hodinky. Důležité je slovo vypadají. Protože to je pouze polovina pravdy. Hodinky mají ve spodní části i malý černobílý OLED displej. Jde o displej, který má velikost 0,38 x 0,76 palce. Rozlišení má 64 x 128 pixelů. Displej je dotykový, čímž zároveň odpovídáme na otázku, jak se hodinky ovládají, když nemají žádné tlačítko. Občas ale budete mít problém s některými ovládacími prvky na displeji, přeci jen jde o hodně drobný displej.
To nejhorší se ale týká jeho aktivace, které probíhá dvěma způsoby. První je tak, že nakloníte zápěstí směrem k očím, což by automaticky mělo aktivovat displej. Ne vždy to ale funguje. Druhý způsob odemknutí je dvojité poklepání na displej. Po více než dvou měsíčním testování se nám však stává stále to, že klepáme na displej třeba desetkrát a nic se nestane. Citlivost by chtěla trochu vylepšit. Nestačí si „natrénovat“ klepání na displej v jednom bodě, někdy se prostře hodinkám nechce a neodemknou se. V samotném menu hodinek už je ovládání v pořádku.
S čitelností hodinek na Slunci by to mohlo být také lepší. Jas se dá nastavit ručně, ale i na maximální hodnotu hodnoty moc přečíst nejdou. Bavíme se ale o tom, pokud na hodinky přímo svítí Slunce, protože se odráží od sklíčka. Ve většině času není problém hodnoty z displeje číst. Navíc se nejedná o klasické chytré hodinky, takže displej stejně budete sledovat minimálně.
Zajímavostí je to, že při aktivaci displeje se analogové ručičky přesunou do polohy „10 hodin 10 minut“ a díky tomu tak nebudou vadit při čtení informací z displeje. Na displeji můžete sledovat notifikace z telefonu, přenáší se všechny, které se nastavíte v mobilní aplikaci. V krajním případě můžete číst i celé zprávy, není to ale moc pohodlné. Odpovídat na zprávy samozřejmě nejde. Dále hodinky ukazují velké množství fitness hodnot, o kterých si povíme níže. V neposlední řadě také umožňují ovládat hudbu v telefonu.
Chytrých funkcí nabízí hodinky více než čekáte
O hardwarové stránce toho moc nevíme, Garmin tyto informace nezveřejňuje. Není to ale důležité. Jednoduchý systém v hodinkách funguje perfektně, a nikdy nebyl problém s nějakým zásekem. Jediné, co zmíníme je to, že hodinky nemají žádné vnitřní úložiště, takže i když umožňují ovládat hudbu, tak jde pouze o hudbu z telefonu.
Pokud jde o konektivitu, tak hodinky se propojují s telefonem přes Bluetooth a díky nabíjecímu kabelu se dají propojit i s počítačem. Nicméně to je vše, co umí. Na GPS můžete zapomenout, stejně tak třeba na Wi-Fi nebo NFC. První propojení s telefonem byl pro nás trochu boj, i proto doporučujeme postupovat přesně podle manuálu, abyste se tak vyhnuli nesprávné synchronizace, jak se nám na první pokus podařilo.
Garmin vívomove HR: Fashionably Fit Is Just a Tap Away
Po správném propojení už však vše funguje naprosto bez problémů, a informace se přenáší v podstatě ihned. Na telefonu například můžete sledovat živě, jak vám přibývají kroky. Mezi telefonem a hodinkami také funguje možnost vzájemného hledání obou zařízení, a také jednoduché počasí, kdy si data berou hodinky z telefonu.
Senzory Garmin Vivomove HR
Pokud jde o senzory, tak hodinky mají akcelerometr, výškoměr a také snímač srdečního tepu. Ten si můžete nastavit tak, aby vám neustále měřil tep. S těmito senzory dokážou hodinky měřit ušlé kroky, vzdálenost, patra, spálené kalorie, aktivní minuty, hladinu stresu, kvalitu spánku a ukáží také hodnotu VO2 Max a tzv. Fitness věku.
Tyto aktivity se přenáší do mobilní aplikace, případně i do Windows aplikace a následně na servery Garminu, takže si je můžete procházet odkudkoliv. Zároveň se dají zobrazit i v samotných hodinkách. I s absenci GPS jsou hlavně pohybové aktivity poměrně přesné, když jsme je srovnávali s daty z telefonu. Hodinky však nejsou určeny pro ultimátní sportovce, jsou určeny pro občasné sportovce, kteří chtějí mít o svých aktivitách přehled. Slouží spíše k monitorování těla 24/7.
Garmin Vivomove HR vydrží téměř týden na jedno nabití
Kapacita baterie v těchto hodinkách nebyla zveřejněna. To ale vůbec nevadí, důležité je, jak dlouho vydrží. Při obvyklém používání jsme se dostávali na zhruba 6 dní. Pokud byste je chtěli používat pouze jako analogové hodinky bez chytrých funkcí, tak se dostanete na zhruba 14 dní. Potěší to, že na dobu šesti dnů se dostanete i s tím, když máte neustále zapnuté měření tepu. Nabíjení probíhá přes speciální svorku, kterou přicvaknete na hodinky a z druhé strany zapojíte přes USB do adaptéru nebo do počítače. Kompletní nabití trvá něco málo přes hodinu, což je hodně super. Oproti klasickým chytrým hodinkám s výdrží jeden maximálně dva dny, jde o vítanou změnu.
Garmin Connect App je kompletní fitness aplikace
Bez mobilní aplikace jsou Garmin Vivomove HR poloviční. Naštěstí Garmin aplikaci je radost používat. Na první pohled vás možná překvapí obrovské množství různých funkcí a možností. Jakmile se ale zorientujete, tak nabídne rychlé informace na jednom místě, detailní informace a také propojení s komunitou dalších lidí, kteří používají Garmin produkty, ale případně i jiné aplikace jako je třeba Strava.
Na hlavní stránce se vám zobrazuje několik karet s Live informacemi, tedy pokud jsou hodinky v dosahu Bluetooth. Můžete se rychle podívat na srdeční tep, nejvyšší, nejnižší hodnoty, kroky a kolik vám ještě zbývá. Dále se vám ukazuje stres a odpočinek, který se posuzuje na variabilitě srdečního tepu. Pak spálené kalorie, a to jak klidové, tak i aktivní. V neposlední řadě pak spánek.
Pokud si aplikaci rozkliknete, tak si detailně budete moct zobrazit statistiky jednotlivých aktivit od chůze, přes běh až třeba po jógu. Vytvořit si můžete také vlastní aktivitu. Druhá část menu se věnuje zdraví, kde najdete detailní info o spánku, stresu, tepu, VO2 Max, ale také zde můžete propojit aplikaci s MyFitnessPal a sledovat přijaté kalorie a hmotnost.
Nechybí ani různé výzvy či komunitní prvky s přáteli. Pokud nemáte žádné přátele, které nemají Garmin produkty, a přesto se chcete poměřovat s lidmi, tak se vám bude líbit funkce s názvem Insights, ve které se nachází porovnání vašich aktivit s ostatními majiteli Garmin produktů.
Závěr recenze Garmin Vivomove HR
Garmin Vivomove HR patří rozhodně mezi ty nejlepší hybridní hodinky na našem trhu. Pokud chcete elegantní hodinky s chytrými hodinkami, tak moc velký výběr není. Garmin Vivomove HR mají oproti jiným konkurenčním hodinkám výhodu v malém displeji. Na druhou stranu prémiová edice těchto hodinek, kterou jsme testovali, spadá do cenové kategorie, ve které se objevují TOP chytré hodinky. Jednak je tu Samsung se svými Gear S3 a Gear Sport. Pak ale také Fitbit Ionic, nebo Huawei Watch 2.
Garmin Vivomove HR Sport stojí 5 390 Kč, Premium verze pak 7 999 Kč. Za tuhle cenu dostanete elegantní hodinky plné chytrých a fitness funkcí. Design hodinek je jeden z hlavních plusů. Dále se pak můžou pochlubit malým displejem, kde nás ale trochu zlobí jeho odemykání a čitelnost na přímém Slunci. Výdrž baterie je proti chytrým hodinkám perfektní, ve srovnání s jinými hybridními hodinkami už to není taková sláva, nicméně téměř týden na jedno nabití je dostačující. Jsou určené pro zákazníky, kteří nechtějí klasické chytré hodinky, zároveň bychom je ale nedoporučili těm, kteří to se sportováním myslí vážně, v tom případě má Garmin lepší modely, které jsou určeny pro sport.
Klady Garmin Vivomove HR
+ Kvalitní zpracování
+ Perfektní design
+ Dobrá výdrž na jedno nabití
+ Senzor srdečního tepu
+ Integrace displeje
+ Kvalitní aplikace s mnoha Fitness prvky
+ Podpora notifikací z telefonu
Zápory Garmin Vivomove HR
– Malý displej se hůře odemyká
– Horší čitelnost displeje na Slunci
– Vyšší cena
Jak se vám líbí hybridní hodinky Garmin Vivomove HR?
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (10)
Přidat komentář