Aplikace MyFitnessPal: Jaro se blíží, začněte se o sebe starat s Androidem

MyFitness

Jaro se pomalu blíží a plavková sezóna přijde hned po něm. To ale není jediný důvod, proč bychom se měli o trochu více zajímat o svoje zdraví a postavu. Ať už máte jakýkoli důvod se zdravým životním stylem zabývat či nezabývat, můžete se s námi alespoň v krátkosti podívat na aplikaci, která by vám s ním mohla pomoct.

Proč ho vlastně stáhnout

Abyste mohli aplikaci naplno používat, budete se nejprve muset zaregistrovat. Hlavní funkce aplikace spočívá v počítání vaší energetické bilance. Po tom, co si navolíte váš váhový cíl (úbytek, přibírání, váhová stagnace), můžete začít zaplňovat váš denní rozvrh jídly a aktivitami.

Aplikace s celým názvem Calorie Counter – MyFitnessPal se chlubí tím, že jeho databáze obsahuje přes 6 miliónů jídel. Kdyby vám i taková nabídka připadala malá, nic vám nebrání v tom, abyste si jídlo a aktivitu sami přidali. Pokud se vám ale nechce vyplňovat relativně podrobný seznam, můžete ještě využít načtení informací o výrobku pomocí čárového kódu.

Aplikace sleduje váš progress. Díky tomu, že jste byli nuceni založit si vlastní účet, se můžete spojit s přáteli, kteří aplikaci již využívají. Můžete tak například porovnávat vlastní úspěchy, což vás může motivovat k rychlejšímu dosažení cíle.

V případě, že často opomíjíte nějaké jídlo, aniž byste si to uvědomovali, můžete si nastavit upozornění formou notifikace. Instalací také získáte widget, který obsahuje rychlý souhrn dosaženého množství kalorií v daný den, čtečku čárových kódů a rychlý přístup k jídelníčku.

Po vyplnění vám bude k dispozici energetická balance daného dne. V případě, že je váš energetický příjem nižší než výdej, může váš MyFitnessPal povzbudí hláškou typu “Kdybyste každý den snědli to co dnes při stejném výdeji, za 5 týdnů byste vážili jen 65,6 kg.”

MyFitnessPal toho umí víc

MyFitnessPal ale není jen počítadlo kalorií. V hlavní nabídce naleznete tipy na nejnovější články, které vám řeknou, jak budovat svalovou hmotu, čemu se vyvarovat při hubnutí a další. Spočítá i příjem jednotlivých makronutrientů (cukry, tuky, bílkoviny), a víte tak opravdu důkladně to, kolik jste čeho kdy snědli.

Propojte se s dalšími zařízeními

A i když toho tento šikovný pomocník nabídne poměrně dost, myslí i na to, že stále nepodporuje všechno. Proto je možné ho propojit i s dalšími aplikacemi a zařízeními (Runastic, Fitbit, Garmin, Strave, MapMyFitness a další), které nabídnou funkce, jimiž MyFitnessPal nedisponuje. Další vlastnost, jíž MyFitnessPal nedisponuje, je bohužel čeština.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma z Obchodu Play. Pro aktivaci všech funkcí si ale budete muset připlatit za prémiovou verzi.

MyFitnessPal: Calorie Counter
MyFitnessPal: Calorie Counter
Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)