Předpověď Windy přidává nový nástroj, ukáže aktuální vývoj oblačnosti

Windy com vývoj oblačnosti předpověď počasí

Populární předpověď počasí Windy.com přidává další nástroj, nová interaktivní satelitní mapa ukáže aktuální vývoj oblačnosti. Jedná se o interaktivní animované snímky, které umožní sledovat předpověď počasí takřka v reálném čase. Uživatelé tak mají možnost předvídat bouřku, nebo déšť ještě dříve, než se začne blýskat a smrákat.

Předpověď počasí může zachraňovat životy

Vývojáři české aplikace Windy se snaží co možná nejvíce přiblížit a usnadnit předpověď počasí i laické veřejnosti. Svým uživatelům proto srozumitelnou cestou předkládají materiály, z kterých čerpají i meteorologové. Součástí Windy je tak nejen hodinová předpověď počasí, ale nyní i aktuální vývoj oblačnosti na daném území. Lidé se tak díky tomu mohou lépe připravit na extrémní podmínky, které může silný vítr, nebo déšť způsobit a předcházet tak škodám na majetku, ale i ztrátám lidských životů.

Interaktivní animovaná mapa, která má nyní ve Windy za úkol zobrazit aktuální stav oblačnosti je dostupná pro celý svět. Můžete tak bez problémů sledovat pohyb oblačných útvarů na našem území, ale i nad oceánem, což se může hodit například v rámci dovolené. Stejně tak můžete monitorovat aktuální pohyb hurikánů.

Windy.com: hodinová předpověď počasí a vývoj oblačnosti v reálném čase

Satelitní snímky mapy jsou pro oblast Evropy dostupné v 5 minutových intervalech, pro oblast Afriky a Atlantského oceánu pak v 15 minutových intervalech. Snímky z USA a Japonska jsou aktualizovány po 10 minutách. S Windy.com tak můžete sledovat vývoj oblačnosti v podstatě reálném čase. Tento vývoj můžete pak vidět až 12 hodin dozadu.

windy předpověď počasí v reálném čase
Windy.com - Weather Forecast
Windy.com - Weather Forecast

Interaktivní, animovaná mapa složená ze satelitních snímků je prozatím dostupná jen na webové verzi Windy. Pro mobilní aplikace by měla být uvolněna v průběhu letních měsíců, a to jak pro zařízení s Androidem, tak pro iOS. Pokud tak chcete novinku používat na svých telefonech, nebo tabletech, musíte využít přestup přes internetový prohlížeč.

Jakou předpověď počasí využíváte vy?

Zdroj: tisková zpráva

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)