Windows 11 dostávají nový způsob prohlížení fotek z mobilu

Windows 11 Insider Gallery galerie prohlížení fotografií fotky z mobilu Průzkumník OneDrive

K radosti mnohých uživatelů se poslední dobou objevují další a další možnosti, jak efektivně propojit a přinutit komunikovat Android telefony a počítače se systémem Windows. Ať už jsou to novinky v prográmku Propojení s telefonem, které se týkají hlavně značky Samsung, nebo obecné vylepšování konektivity dalšími způsoby. Mezi ně se brzy zařadí nový způsob přímého a tedy i pohodlného prohlížení fotografií, které uživatel pořídil mobilem. A to rovnou v běžném okně Průzkumníka.

Windows 11 Insider Gallery galerie prohlížení fotografií z mobilu Průzkumník OneDrive

“Přístup z počítače do galerie fotoaparátu telefonu je důležitým každodenním úkolem, který je nyní díky aplikaci Obrázky jednodušší. Na příkazovém řádku je nové tlačítko s názvem “Přidat fotografie z telefonu”, které vám pomůže s nastavením počítače tak, aby byl připraven tyto fotografie zobrazit v Obrázcích. Klepnutím na toto tlačítko otevřete adresu URL s kódem QR, který můžete naskenovat telefonem a začít,” uvádí Microsoft šikovnou novinku.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive

K nové nabídce mají momentálně přístup členové programu Windows Insider a ke všem uživatelům Windows 11 by snad měla vyrazit co nevidět. Aby se daly fotky tímto způsobem zobrazovat a procházet, musí být pochopitelně synchronizovány přes nějakého prostředníka. Tím je v tomto případě cloudová služba OneDrive.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak si nyní na PC zobrazujete fotky z mobilu?

Zdroj: Microsoft

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)