Microsoft zabezpečí Chrome i Firefox. Vytvořil nové rozšíření Windows Defender

google chrome rozsireni windows defender

Microsoft vytvořil nové rozšíření s názvem Windows Defender, které je určeno pro prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox. Cílem nového rozšíření je lépe ochránit počítače. Jednalo se o funkci, která byla původně exkluzivní pro prohlížeč Microsoft Edge, nyní se pomocí rozšíření dostává i ke konkurenci.

Windows Defender jako rozšíření pro Chrome a Firefox

Microsoft na to jde chytře. Prohlížeč Edge nepatří mezi zrovna oblíbené, proto se snaží dostat na nové funkce. Windows Defender pro Chrome a Firefox je skvělým příkladem. Sice se jedná o rozšíření pro dva výše zmíněné prohlížeče, jenže aby fungoval, musíte mít také na počítači Microsoft Edge.

windows defender chrome firefox

Rozšíření zabezpečuje prohlížení tím způsobem, že když se dostanete na nedůvěryhodnou stránku, otevře se ve virtuálním kontejneru, takže i když byla stránka škodlivá, do samotného počítače se nic nedostane. Chyták je v tom, že tento virtuální kontejner se spouští v Edge prohlížeči.

windows defender

Pokud ji chcete vyzkoušet již nyní. Musíte být součástí testovacího Insider programu od Microsoftu. Poté musíte stáhnout z Microsoft Store aplikaci Windows Defender a zároveň i samotné rozšíření pro prohlížeč (stažení pro Chrome a pro Firefox). Jakmile bude testování dokončeno, bude k dispozici pro všechny.

Máte v plánu si vyzkoušet novinku od Microsoftu?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)