Windows 7 a 8.1 to mají za sebou. Microsoft definitivně ukončil jejich podporu

Windows 7 konec podpory

Windows 7 byl bezpochyby jedním z nejrozšířenějších operačních systémů na světě. Hromada uživatelů se sedmiček nechtěla vzdát ani poté, co přišel nepříliš povedený Windows 8.1 a dokonce se nenechala zlákat ani o poznání lepšími desítkami. Už před třemi lety však Microsoft přestal Windows 7 podporovat a nyní s ním končí nadobro.

Pro běžné uživatele není tato informace žádnou novinkou. Vždyť oficiální podpora skončila pro tento legendární systém již 14. ledna 2020, tedy před téměř třemi lety. Některé firmy, které měly problém s přechodem na novější operační systém si však mohly platit prodloužení tříletou bezpečnostní podporu. Právě ta dnes končí. Počítače je tedy nutné aktualizovat, nebo je dále používat, avšak s tím, že nebude dostávat žádné nové bezpečnostní aktualizace. Stejná situace platí v případě Windows 8.1.

Windows 10 a Windows 11 nabízí oproti staršímu systému hromadu vylepšení, nových funkcí a samozřejmě také pozměněné uživatelské prostředí. Mezi hlavní novinky systému Windows 11 patří podpora pro Android aplikace. Pokud chcete zjistit, jak aplikace určené pro zeleného robota zprovoznit i na PC, určitě mrkněte na náš návod.

Na kterou verzi Windows vzpomínáte nejraději?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)