TOPlist

Další velký Windows update přijde ještě letos, ale „dvanáctky“ to nebudou

Windows 12
  • Další velký update pro Windows dorazí ještě letos
  • Windows 12, o kterých se dlouho spekuluje, to ale nebudou
  • V tomto roce nás už Microsoft asi ničím větším nepřekvapí

O příchodu Windows 12 se spekuluje už roky, ale zdá se, že v tomto roce ještě nedorazí. Příští velká aktualizace operačního systému od Microsoftu, která na počítače běžných uživatelů zamíří v druhé polovině letoška, totiž pouze rozšíří možnosti současných „jedenáctek“.

Informace přitom nepocházejí jen tak z ledajakého zdroje, nýbrž přímo od samotného Microsoftu. Redmondský softwarový gigant v nedávném blogovém příspěvku, kde ohlašuje novinky v dalším Insider buildu, vysloveně zmínil verzi 24H2 systému Windows 11, a to ne pouze jednou. Upozornil na to zahraniční server XDA Developers.

Počínaje dnešním buildem 26-xx se uživatelům programu Windows Insider v kanálech Canary a Dev aktualizuje označení verzí v části Nastavení > Systém > O systému (a winver) na verzi 24H2. To znamená, že Windows 11, verze 24H2 bude letošní výroční aktualizací funkcí. Jak je zde uvedeno, systém Windows 11 bude mít roční kadenci aktualizací funkcí, které budou vydávány v druhé polovině kalendářního roku.

Detaily zveřejněné samotným Microsoftem tedy nasvědčují tomu, že se nějakého překvapivého uvedení systému Windows 12 hned tak nedočkáme a minimálně ještě dalších několik měsíců se budeme muset spokojit s Windows 11.

Co se pak týče konkrétních změn v novém Insider buildu, Microsoft se zaměřil kupříkladu na vylepšení Copilota. Jakmile kdekoliv zkopírujete text a myší najedete na ikonku AI asistenta, objeví se vám nabídka s možnostmi „Odeslat do chatu“, „Vysvětlit“ a „Shrnout“. Výrazné modernizace se pak dočkala nabídka pro správu barevných profilů. Další novinky jsou spíše menšího charakteru.

Windows 11 Insider Build 26052

Jak se těšíte na velkou aktualizaci Windows?

Zdroje: XDA, Microsoft

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)