Nová verze Windows 11 obsahuje kontroverzní reklamu. Jste s ní v pohodě?

windows 11 reklama start

Microsoft se propagace svých služeb v systémech úplně nebojí. Tu a tam na vás vyskočí v pravém dolním rohu nabídka na zálohování v OneDrive, stejně tak se vám americká firma snaží nacpat placenou verzi Office při nastavování systému. To je ale úplně v pořádku. Nějak vydělávat musí. Jenže v nejnovější aktualizaci Windows 11 zachází ještě dál.

Nová aktualizace s označením 22621.1485 totiž mimo drobných vylepšení doznala změny v nabídce Start, která vás nyní rovněž vyzývá k zálohování souborů ve službě OneDrive. Tato kontroverzní novinka rozdělila skutečnost na dva tábory. Jeden je s ní úplně v pohodě, ten druhý tvrdí, že jde o vtíravou reklamu, která vnucuje cloudové úložiště více, než by bylo zdrávo. Podle Microsoftu ale o reklamu nejde a jedná se jen o doporučení užitečné funkce. V tuto chvíli je aktualizace dostupná jen několika uživatelům, avšak už v dubnu se rozšíří na většinu počítačů.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte na tuto problematiku názor?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)