TOPlist

Windows 11 výrazně změní nabídku Start. Bude se vám tahle novinka hodit?

Windows 11 nabídka Start
  • Microsoft pracuje na zajímavé novince pro Windows 11
  • Rozšíří dosud poměrně neobsáhlou nabídku Start
  • Jejím cílem bude dodat uživateli stručné informace

Když si Microsoft zrovna nehraje s reklamami, anebo se nesnaží přimět uživatele staršího Windows 10 přejít na Windows 11, chystá pro aktuální verzi svého operačního systému nové funkce. Brzy by se zajímavé změny mohla dočkat nabídka Start, která se patrně rozšíří o panel s rychlými informacemi.

Informační lištu s názvem Companions, jakou si můžete prohlédnout na obrázcích, Microsoft momentálně testuje v beta verzi 26212. Upozornil na to uznávaný insider Albacore, který na sociální síti X zároveň píše, že si panel půjde nakonfigurovat v Nastavení. Tam si podle všeho budeme moct zapnout nebo naopak vypnout jednotlivé položky podle toho, jaké informace nás zajímají.

Stejně jako dlaždice v aplikaci Widgety by nás měly i tyto informační položky v nabídce Start odkazovat na webové stránky. Panel jako takový přitom údajně vůbec není napojen na Widgety, což zřejmě otevře dveře vývojářům třetích stran.

Na nabídce Start ve Windows 11 se mi osobně líbí, že působí uhlazeně a ve srovnání s tou ve Windows 10 není přeplácaná zbytečnostmi. Myšlenku plovoucího bočního panelu s informacemi podobnými těm, které získáte z widgetů (počasí, vývoj hodnoty akcií atp.), proto příliš nevítám.

Bude se vám tahle novinka ve Windows 11 hodit?

Zdroje: X, The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)