TOPlist

Primitivní trik: Jak spustit starého dobrého Průzkumníka souborů ve Windows 11?

windows 11 průzkumník souborů
  • Windows 11 jsou na trhu třetím rokem, přesto se jim nepodařilo překonat Windows 10
  • Uživatele od updatu odrazuje odlišné ovládání i nový Průzkumník souborů
  • Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak na Windows 11 spustit Průzkumníka z Windows 10

Existuje řada důvodů, proč mnoho uživatelů systému Windows 10 ještě neprovedlo upgrade na Windows 11. Jedním z nich je klasický Průzkumník souborů. Zatímco dříve známý způsob, jak k němu v novém operačním systému získat přístup, vyžadoval úpravu registru nebo nástroj třetí strany, uživatel na Redditu našel mnohem jednodušší způsob.

Přestože se jedná o novější operační systém, Windows 11 si drží mnohem nižší počet uživatelů než Windows 10. Důvodů je mnoho, jedním z nich je nové uživatelské rozhraní, zejména rozhraní Průzkumníka souborů. Samozřejmě to neznamená, že byste si nemohli nový operační systém upravit a získat přístup ke klasickému Průzkumníkovi souborů. K tomu je však zpravidla třeba buď zakoupit nástroj třetí strany, nebo provést úpravu v registru.

Jak však zjistil uživatel The_Blank_Spot na Redditu, klasického Průzkumníka souborů ve Windows 11 můžete spustit velmi primitivním způsobem. Stačí přejít do Ovládacích panelů, kliknout na Systém a zabezpečení a následně na nabídku Nástroje Windows.

Z podivného důvodu se po kliknutí na Nástroje Windows objeví klasický Průzkumník souborů ve Windows 11. V tomto okně můžete procházet libovolné složky a rozhraní se nezmění. Kromě toho získáte i starou kontextovou nabídku pravého tlačítka z Windows 10.

windows 10 průzkumník souborů windows 11

Přechod do starého rozhraní nezpůsobí žádnou nestabilitu systému, ani nenahradí moderní uživatelské rozhraní, které je součástí operačního systému. Dokonce můžete mít otevřené dvě instance najednou, jak je vidět na mém screenshotu výše.

Kterého Průzkumníka souborů máte raději?

Zdroj: Reddit

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)