Chudák WinRAR. Nová funkce ve Windows 11 jej (zřejmě) pohřbí

windows 11 rar podpora
  • Windows 11 nabídnou nativní podporu pro formáty rar, gz, 7-zip a další
  • Tímto krokem možná pohřbí aplikace třetích stran (WinRAR, 7-zip..)
  • Pro všechny uživatele má být aktualizace uvolněna v září letošního roku

Microsoft přináší skvělou zprávu pro uživatele Windows, která zřejmě nepotěší vývojáře stojící za programy jako WinRAR či 7-Zip. Ve svém nedávném oznámení redmondský gigant potvrdil, že chystá do Windows 11 nativní podporu pro archivační formáty.

To znamená, že budou formáty jako tar, 7-zip, rar, gz a další, které využívají libarchive, podporovány nativně v systému Windows a nebude třeba stahovat žádné programy. Stejně jako třeba formát zip bude možné k těmto souborům přistupovat skrz Průzkumníka souborů. Produktový ředitel Panos Panay na blogu Microsoftu sdělil: “Rozšířili jsme nativní podporu pro další archivační formáty, včetně tar, 7-zip, rar, gz a mnoha dalších, které využívají open-source projekt libarchive. Díky tomu můžete v systému Windows získat lepší výkon a funkce pro práci s archivy.”

windows 11 rar formáty

Firma plánuje zavést podporu nových formátů v nadcházející aktualizaci Windows 11, všem uživatelům by měla být k dispozici v září letošního roku a v roce 2024 se plánuje také podpora pro tvorba souborů ve výše zmíněných formátech. Programy třetích stran ale zřejmě stále najdou využití. Nabízí hromadu funkcí, které Průzkumník souborů neumí, avšak pro běžné uživatele, kteří si jednou za měsíc potřebují něco vyextrahovat se stanou zbytečnými.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často používáte WinRAR?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)