Winamp se vrací: V novém kabátku dorazí v roce 2019 i na Android

Winamp se vrací! V novém kabátku dorazí v roce 2019 i na Android

Poslední stabilní verze, kdysi populárního přehrávače Winamp, vyšla v roce 2013. Jenže od té doby jsme o něm neslyšeli a kdysi lídrovi ve své oblasti ujel vlak. Příští rok se ale chce vrátit ve velké stylu. Nejen se vrátit na PC, ale chce se dostat i na web a mobilní telefony včetně Androidu.

Po dlouhých pěti letech spánku se dočkáme oficiální nové verze

Populárnímu hudebnímu přehrávači Winamp je už úctyhodných 21 let. V období přibližně mezi roky 2000-2010 byl doslova synonymem pro přehrávání hudby. Poté začal střídat majitele a nezvládl dobře zareagovat na nové trendy v podobě iTunes od Applu, či pozdější služby nabízející streamování hudby. Tu a tam se sice objevila zpráva, že se na nové verzi pracuje, ale po pěti letech tomu i skalní fandové přestávali pomalu věřit. Nyní Alexandre Saboundjian, ředitel společnosti Radionomy, která Winamp nyní vlastní, prohlásil, že tento týden se objeví nová verze 5.8 pro PC. Zatím se nebude jednat o žádnou revoluci. Půjde hlavně o opravu drobných chyb a snahu navnadit na budoucí Winamp 6, který vyjde příští rok.

Winamp - screenshot uniklé bety 5.8 pro pc

Nová verze Winamp 5.8 – screenshot uniklé bety 5.8 pro pc

Winamp 6 přinese ohromnou změnu. Z pouhého přehrávače se má stát jakýmsi středobodem vaší hudební knihovny. Na pc, na telefonu a díky webové verzi opravdu všude. Službu která vám dovolí, jak přehrávat vaše soubory, tak streamovat novou hudbu. Ale nejen hudbu, protože nový Winamp 6 má zahrnovat i online rádia, podcasty a audioknihy. Další podrobnosti však Alexandre Saboundjian nesdělil. Z jeho slov vyznívá i snaha o nějakou formu integrace Spotify a Google Music. To by bylo výborné, ale zároveň to vyvolává mnoho otazníků. Proč by na podobnou spolupráci jednotlivé služby kývly? Nechme se překvapit. Akorát doufejme, že nejde pouze o marketingové mlžení a nový Winamp na webu nebude nakonec jen další „obyčejnou“ streamovací službou. Aktualizovaná verze pro PC – Winamp 5.8 by měla oficiálně vyjít již pozítří 18. října. Zcela nová verze 6 by se měla objevit až v průběhu roku 2019 pro Android a iOS.

Používali jste v minulosti Winamp? Jaký přehrávač používáte na svém mobilním telefonu?

Zdroj: techcrunch.com, ghacks.net

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)