Neomezená záloha WhatsAppu je u konce! Nově budete muset zaplatit

Záloha nově na WhatsAppu bude placená
  • Služba zálohy chatů na WhatsAppu bude od prosince placená
  • Záloha se nově bude započítávat do cloudových služeb Google účtu
  • Nabídne 15 GB zdarma, následné rozšíření bude stát 59 Kč měsíčně

Zatímco dosud byly zálohy na aplikaci WhatsApp možné zdarma, od prosince se situace změní. Nově se zálohy začnou započítávat do cloudového limitu Google účtu, stejně jako známe z jiných platforem. Plánované změny se projeví pro uživatele Beta verze už v prosinci, zatímco ostatní se změn dočkají až se začátkem příštího roku.

Limity osobních účtů Google a fungování zálohy na WhatsAppu

Osobní účty Google nabízejí 15 GB zdarma, využití je možné napříč různými službami – ať už je to Google Disk pro dokumenty a soubory, Gmail nebo Fotky Google. Záloha bude samozřejmě fungovat pouze v případě, že bude v úložišti účtu dostatek místa. Po dosažení limitu je nutné pro obnovení pravidelného zálohování uvolnit místo nebo zahájit placené předplatné. Tarif Google One nabízí úložiště 100 GB a cena je stanovena na 59 Kč měsíčně.

Google nabízí šikovné nástroje pro správu úložiště, například odstranění velkých souborů nebo fotografií. Samozřejmě lze promazávat položky i přímo v aplikaci, což může značně snížit využití úložiště.

Využíváte služeb cloudových záloh u jiných platforem?

Zdroj: Support Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)