TOPlist

WhatsApp testuje nové posílání fotografií v HD kvalitě

WhatsApp posílání fotografií HD kvalita beta

Pokud rádi posíláte z mobilu jiným lidem fotografie a videa přes chatovací aplikace, možná víte, že nástroj WhatsApp patří k těm, které jsou při kompresi a zmenšování velikosti nejšetrnější. Není to ovšem tak, že by posílal rovnou originály (pokud nepoužijete jeden malý trik). K těm se ale velmi brzy zase o krok přiblíží, neboť se již v některých beta verzích aplikace pro Android i iOS testuje posílání fotek v HD kvalitě. Ta je podstatně vyšší než při aktuálním sdílení.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak můžete vidět na přiložených snímcích, při odesílání fotografií je možné z nové nabídky zvolit lepší kvalitu, přičemž tato možnost vyskočí pouze při výběru dostatečně velké fotografie. Stále nepůjde o posílání v originální kvalitě, ale hladina komprese a pixelového zmenšení poskočí příjemně nahoru. Přepínání na posílání v HD je zatím nutné provádět manuálně u každého snímku zvlášť. Takto odeslané fotky jsou označeny ikonkou HD, aby všichni účastníci chatu věděli, že má vyšší kvalitu.

WhatsApp fotografie HD posílání beta

Uvedená nabídka se aktuálně objevila některým uživatelům v beta verzi aplikace WhatsApp 2.23.12.13 pro Android. Je podobná té, která byla útržkovitě zachycena letos v lednu. Zatím není jasné, kdy funkce vyrazí plošně ke všem uživatelům, ale snad to bude brzy. Už se zdá dokončená.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak a přes co teď posíláte fotky z mobilu?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)