TOPlist

Používáte WhatsApp? Pak si hned zapněte tuhle novou funkci

whatsapp nová funkce
  • WhatsApp bojuje proti podvodníkům a SPAMu už delší dobu
  • Nyní zavádí funkci, která vás (alespoň částečně) ochrání
  • Nově můžete ztišit hovory od cizích čísel

WhatsApp patří mezi nejpopulárnější kecálky současnosti, čehož využívají často i podvodníci a spammeři. Ti vám mohou kdykoliv poslat zprávu nebo zavolat, na což nyní Meta reaguje novou funkcí, kterou si může každý uživatel této platformy aktivovat od minulého týdne.

Nová funkce umožňuje ignorování nevyžádaných hovorů. Nachází se v Nastavení > Soukromí > Hovory, kde může nově zapnout položku „Ztišit hovory od neznámých volajících“ a zbavit se tak otravných lidí nabízející „výhodné“ investice nebo podvodníků. Pokud vám někdo zavolá, WhatsApp automaticky zkontroluje, zda máte číslo uložené a pokud ne, hovor bude ignorovat, což v praxi znamená, že se vám ani nezobrazí upozornění na příchozí hovor. Volající se zobrazí pouze v protokolů hovorů.

whatsapp

Dle serveru AndroidPolice by měla být funkce ve výchozím nastavení povolena, což se ale v našem případě nestalo a museli jsme si ji aktivovat ručně. Aktualizace probíhá na straně serveru, ale už delší dobu. Otestovali jsme ji na třech různých číslech a na všech byla možnost k dispozici.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Oceníte tuto funkci v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)