TOPlist

Web mail.1920.in teď umožní posílat náhodným Rusům i e-maily

Rusko válka mail.1920.in e-maily

Zatímco na území Ukrajiny dál zuří válka fyzická, na internetu nadále probíhá i ta kybernetická. Nedávno jsme vás informovali o tom, že jeden z nástrojů boje proti interní ruské propagandě, web 1920.in, umožňuje zájemcům posílat na náhodná ruská telefonní čísla varovné SMSky s informacemi o konfliktu. A u SMSek evidentně jen nezůstane. Autoři tohoto digitálního odbojářského projektu totiž připravili novou sekci stránek, která stejným způsobem zprostředkovává také posílání e-mailových zpráv.

„Téměř 150 milionů Rusů nezná pravdu o příčinách a průběhu války na Ukrajině. Jsou krmeni lžemi kremelské propagandy. V Rusku neexistují svobodná média a internet je cenzurován. Každý z nás má možnost předat obyvatelům této zotročené země přímý vzkaz,“ vyzývají opakovaně iniciátoři napojení na skupinu Anonymous. Nová verze webu přichází pár dní před okamžikem, kdy má údajně dojít k odpojení Ruska od veřejné světové sítě internet.

Rusko válka propaganda mail.1920.in e-maily

Obsah textu, který je na webu mail.1920.in možné po kliknutí na tlačítko Send rovnou odeslat, tentokrát cituje ruské vědce, kteří naléhají na své spoluobčany s výzvou k účasti na protestům proti válce. Původní podoba webu 1820.in s telefonními čísly mezitím zavedla dvě další variace varovných textů. E-mailové adresy i telefonní čísla údajně pocházejí z veřejných databází.

Zapojujete se do těchto protiválečných online aktivit?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)