TOPlist

Unikají nové Wear OS hodinky Xiaomi Watch 2. Jak jsou na tom s cenou?

Xiaomi Watch 2
  • Xiaomi brzy uvede levnější verzi hodinek Watch 2 Pro
  • Nabídne operační systém Wear OS a rychlý čipset
  • Díky výskytu v mnoha e-shopech známe přibližnou cenu

Koncem měsíce září nám Xiaomi spolu se řadou smartphonů Xiaomi 13T odhalilo také hodinky Watch 2 Pro, pyšnící se výkonným procesorem a operačním systémem Wear OS od Googlu. Zda mohou skutečně konkurovat například Galaxy Watch od Samsungu, jsme rozebírali v naší recenzi. Už brzy se představí levnější verze těchto hodinek, která se stala terčem poměrně rozsáhlého úniku.

Xiaomi Watch 2, jak se bude novinka jmenovat, se ještě před svým oficiálním debutem objevila v katalozích několika evropských prodejců, a to včetně slovenského Mobilonline. Dle něj hodinky vyjdou na necelých 250 eur, tedy v přepočtu asi 6 300 korun. Belgické e-shopy pak mají hodinky uvedené s částkou 200 eur (5 100 Kč v přepočtu).

Osobně bych se více přikláněl k druhé variantě, protože Xiaomi Watch 2 Pro jsou v Česku aktuálně nabízeny s oficiální cenou 5 999 Kč v klasické verzi, popřípadě za 6 290 Kč s podporou LTE. Nebylo by zrovna logické, kdyby byl model bez označení Pro dražší.

 

Hodinky už na první pohled nenabízí tak náročný design, nejsou například vybaveny fyzickou korunkou a konstrukci tvoří hliník namísto nerezové oceli . Co se ale specifikací týče, bůhvíjak významné změny Xiaomi nečinilo. Xiaomi Watch 2 tedy znovu dorazí s 1,43palcovým kulatým AMOLED displejem o rozlišení 466 x 466 pixelů a rychlým čipsetem Qualcomm Snapdrragon W5+ Gen 1. Kapacita baterie bude pravděpodobně totožná (495 mAh), neboť Xiaomi i tentokrát uvádí 65hodinovou výdrž. K dispozici však tentokrát nebude LTE verze.

Podtrženo sečteno, materiál tvořící tělo hodinek a absence LTE modelu budou zřejmě jediné dva rozdíly mezi Xiaomi Watch 2 a Xiaomi Watch 2 Pro, tedy pokud se někde nestala chyba. Detaily ale budeme moct potvrdit až s oficiálními informacemi od výrobce.

Jakou máte zkušenost s hodinkami od Xiaomi?

Zdroj: GSMArena, WinFuture

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)