Také vám ze starších Wear OS hodinek zmizel Asistent Google? Už se nevrátí..

google asistent wear os hodinky
  • Wear OS 2 podle všeho přestává podporovat Google Asistenta
  • Google začal na tyto hodinky rozesílat notifikaci, která doporučuje nákup novějšího modelu
  • Naštvaní mohou být především uživatelé hodinek TicWatch

Google Asistent je pro chytré hodinky s Wear OS dostupný už několik let, avšak Google se k němu občas staví dost zvláštně. Vždyť třeba Galaxy Watch4 (první hodinky s Wear OS 3) uvedené v roce 2021 dostaly hlasového pomocníka až téměř o rok později. Návod na jeho aktivaci si můžete přečíst u nás na webu. Minulý týden se ale začala internetem šířit zpráva o tom, že starší hodinky nepoužívající Wear OS 3 přestanou Asistenta zcela podporovat.

Google totiž začal rozesílat majitelům hodinek s Wear OS 2 notifikaci o končící podpoře pro Google Asistenta. Ve stejné zprávě americký gigant vyzývá k ke koupi novějšího modelu s Wear OS 3. Jakmile o této nepříjemnosti informoval na svém X (Twitteru) leaker Mishaal Rahman, během několika hodin dostal zpětnou vazbu od mnoha dalších lidí, kteří dostali stejnou výzvu. Skutečně to tedy vypadá, že tento chytrý pomocník ukončuje na systému Wear OS 2 svou činnost.

wear os 2 google asistent konec podpory

Naštvaní budou tedy především uživatelé hodinek TicWatch. Přestože je Wear OS 3 na trhu již druhým rokem se společnosti nepodařilo v tuto chvíli aktualizovat ani prémiové TicWatch 3 GPS (Ultra), natož pak levnější model TicWatch E3. Firma však přislíbila, že se aktualizace blíží, už nějakou dobu běží v beta fázi a dorazit by měla ještě ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Také vám zmizel Asistent Google z Wear OS hodinek?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)