TOPlist

Wear OS 5 bude postavený na Androidu 14. Kdo na něm pracuje?

Wear OS 5
  • Současná generace Wear OS je postavená na starším Androidu 13
  • Google společně se Samsungem už intenzivně pracují na verzi Wear OS 5
  • Wear OS má po celém světě řadu příznivců, systém ale zdaleka není dokonalý

Svět chytrých hodinek je super! Jednotlivé produkty na trhu se výrazně liší v mnoha oblastech a těžíme z toho my zákazníci, každý z nás si může vybrat hodinky podle vlastních preferencí. Někdo preferuje výdrž, jiný design, počet aplikací nebo úroveň propojení s mobilním telefonem.

K nejsilnějším hráčům trochu překvapivě úplně nepatří Google a jeho Wear OS. Hodinek s tímto systémem existuje spousta, nemůžeme ale říci, že by trhu dominoval, spíše naopak. Pozice společností Apple, Garmin a Huawei je velmi silná, přičemž ani jeden ve svých hodinkách Wear OS samozřejmě nenabízí.

Chytré hodinky Q3 2023

Google ale intenzivně pracuje na Wear OS 5 a přizval si k tomu společnost Samsung. Ta byla na globálním trhu ve třetím čtvrtletí globální dvojkou, ztráta na Apple je ale obrovská a náskok před Huawei celkem malý. Trh jako celek rostl, Samsung ale meziročně ztratil čtvrtinu ze svého podílu. Je tedy přirozené, že na úspěchu budoucí verze Wear OS mu záleží.

Ta bude postavena na nejnovějším Androidu 14 a jsem moc zvědav, kam se systém posune a jestli se vůbec dočkáme nějakých viditelných změn. Premiéru by si systém mohl odbýt v nových hodinkách Pixel Watch 3, které na trh mají přijít hned ve dvou velikostech (konečně). Současná generace malým displejem hodně trpí a jsem rád, že Google problém vnímá a rozhodl se jej řešit.

Meet Google Pixel Watch 2

Meet Google Pixel Watch 2

Nebudu to tajit, osobně vůbec nejsem fanouškem Wear OS a pravděpodobně se jím jen tak nestanu. Systém jako takový má samozřejmě řadu výhod a těží z propracovaného ekosystému kolem Androidu. Ale nemalá energetická náročnost společně s ne úplně dokonalým uživatelským rozhraním pro mě znamená, že raději se spokojím s omezenou nabídkou aplikací, ale budu preferovat hodinky s uzavřenějším systémem. Ať už to bude Garmin, Huawei nebo kdokoliv jiný…

Těšíte se na Wear OS 5?

Zdroj: 9to5google, counterpointresearch

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)