Vývojáři hitu Fortnite opět míří k soudu: Důvodem je údajná krádež tanečku

fortnite tanec zaloba soud

Fortnite je celosvětový hit, který ovládl i chytré telefony. Nejprve se objevil na iOS a poté i na Androidu, takže uživatelé můžou tuto Battle Royale hru hrát i na cestách. A i když se stále jedná o nejhranější hru současnosti, tak se o Fortnite čím dál tím více mluví ve spojitosti se soudními spory. Ten poslední se týká tanečku, který měli vývojáři ukradnout a okopírovat z YouTube videa jednoho dítěte. Matce dítěte se to ale nelíbí a rozhodla se zažalovat vývojáře z Epic Games.

Matka dítěte zažalovala tvůrce hry Fortnite. A to kvůli krádeži tanečku

Dítě na internetu získalo přezdívku Orange Shirt Kid. A to hlavně kvůli netradičnímu tanci. Video bylo nahráno na server YouTube v rámci soutěže, kterou pořádala společnost Epic Games. A i když tento tanec nakonec nevyhrál, zanedlouho se stalo video virálním. A právě kvůli tomu se jej rozhodla společnost Epic Games zařadit do svého hitu Fortnite. Herní postavy ve Fortnite můžou dělat i různé emoce, taneční kreace apod. Jakmile se tanec do hry dostal, stal se opět hitem jako původní video.

The REAL Fortnite Boogie Down Winner: Orange Shirt Kid (Original)

The REAL Fortnite Boogie Down Winner: Orange Shirt Kid (Original)

Jenže je tu problém v tom, že společnost Epic Games údajně porušila autorská práva a ukradla tanec. Matka tohoto dítěte se rozhodla vývojáře zažalovat u Kalifornského soudu. Nejedná se o první problém ohledně tanečků ve Fortnite. Už dříve žaloval společnost tvůrce Alfonso Ribeiro a rapper 2 Milly. Všechny případy má na starost stejná advokátní kancelář. Zastupuje osoby, kteří říkají, že společnost Epic Games ukradla jejich výtvory a následně na nich profitovala ve Fortnite. Níže můžete vidět i samotné video s tancem ze hry a případně jej srovnat s originálem. Z pohledu Epic Games ale v tomto případě soud vyhraje. Jak už bylo zmíněno výše, video vzniklo do soutěže. V podmínkách soutěže byla i informace, že se autoři vzdávají autorských práv. Šance na úspěch jsou malé.

NEW ORANGE JUSTICE EMOTE DANCE -SEASON 4 BATTLE PASS – FORTNITE BATTLE ROYALE

NEW ORANGE JUSTICE EMOTE DANCE -SEASON 4 BATTLE PASS - FORTNITE BATTLE ROYALE

Hrajete Fortnite? Kupujete si tanečky, speciální pohyby apod.?

Zdroj: polygon.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)