Vylepšená 5G verze Galaxy S10 jde do prodeje. Jak to bude s dostupností v Česku?

vylepšená 5G verze Galaxy S10

Kromě klasických telefonů řady Galaxy S10 (recenze), představil Samsung v únoru také nejvybavenější a největší model. Vylepšená 5G verze Galaxy S10 se nyní dostává do prodeje. V Česku máme zatím smůlu.

5G verze Galaxy S10 se v prvních obchodech objeví už za pár dní

Samsung nyní oficiálně potvrdil, že 5G verze Galaxy S10 vychází v Jižní Koreji již 5. dubna. Rozšiřování vylepšené verze na jiné trhy bude hodně specifické, Odvíjet se bude hlavně od dostupnosti 5G sítí. V Jižní Koreji mají 5G sítě od 1. prosince 2018. To bylo pro Samsung klíčové, proč se rozhodl nejprve pro vydání ve své domovské zemi. V tiskové zprávě společnost uvádí, že v uplynulých letech spolupracovala s operátory, vývojáři i výrobci zařízení na rychlém spuštění 5G sítí.

5G verze samsung galaxy s10

Samsung Galaxy S10 5G není jen klasická “es-desítka“, která podporuje 5G sítě. Kromě toho má větší displej o velikosti 6,7 palců, 3 zadní fotoaparáty, nově má ale i 3D kameru. Dále má 8GB RAM paměť a 256/512 GB úložiště. Baterie má kapacitu 4 500 mAh, novinkou je i 25W nabíjení. Samsung stále nezveřejnil cenu ani dostupnost v jiných zemí. V Česku se tento telefon pravděpodobně oficiální cestou vůbec neobjeví. A to už jen třeba kvůli chybějícím 5G sítím.

Chtěli byste 5G verzi Galaxy S10 i na našem trhu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)