Menu

Xiaomi představilo VR brýle, ke kterým není potřeba telefon ani PC

Xiaomi se spojilo se společností Oculus. Výsledkem jsou VR brýle Xiaomi Mi VR Standalone, které nepotřebují telefon ani počítač. Pohánět je bude procesor Snapdragon 821.

Nové VR brýle Xiaomi jsou v podstatě Oculus Go

Před několika měsíci se oznámily VR brýle Oculus Go, které nepotřebují telefon nebo počítač. A právě z nich vychází Xiaomi novinka. Exkluzivně by se měly prodávat v Číně, každopádně předpokládáme, že se dostanou i k nám na trh.

A to z jednoho prostého důvodu. Oproti minulým verzím VR brýlí Xiaomi již nefungují pouze na platformě Xiaomi, která je v čínštině a obsah také není ideální, jak jsme si mohli sami minulý rok vyzkoušet. Tyto nové brýle podporují i Oculus Mobile SDK, takže se dostane na mnoho her a aplikací, které již Oculus má pro svou platformu.

xiaomi mi vr standalone oculus go

O výkon Xiaomi Mi VR Standalone se stará Snapdragon 821, má dva displeje s 2K rozlišením. Nechybí ani pohybový ovladač a také hodně povedený prostorový zvuk, který vyvinula společnost Oculus. Půjdou ale také připojit sluchátka díky podpoře 3,5mm jacku. Prozatím není jasné, kdy se tento VR headset začne prodávat, není známá ani cena. Nicméně Oculus Go bude stát 199 dolarů, takže očekáváme, že bude o trochu nižší.

Plánujete v nejbližší době koupi VR brýlí? Líbí se vám verze od Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Pavel Sulc

9.1.2018 22:49

Za 200 dolarů by to asi i šlo

SeppWinkler

SeppWinkler 11

10.1.2018 14:07

Tak toto si asi kúpim, cena na vyskúšanie bude tak akurát a snáď ma aspoň nejaká hra na tom zaujme. Už sa teším. určite napíšte recenziu a dostupnosť v ČR a SR :)

RSS (komentáře k článku)