TOPlist

Web VPortal ukáže, jak hbitě operátoři pokrývají místa se špatným signálem

ČTÚ vportal bílá místa mobilní signál operátoři GSM LTE 4G 5G

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) před několika hodinami informoval, že zajímavým způsobem vylepšil svůj webový VPortal. Tedy vizualizační nástroj, který zobrazuje kvalitu pokrytí různými druhy signálu. Nově v něm lze zobrazit například pokrytí jednotlivých televizních vysílačů či zjistit, odkud pocházejí stížnosti na signál a s jakým výsledkem je ČTÚ řešil. Přibyl také modul „Rozvojová kritéria“, se kterým lze přehledně vyfiltrovat, jak jednotliví operátoři plní své závazky z aukcí a pokrývají signálem mobilních služeb dříve nepokrytá nebo hůře pokrytá místa.

„Modul nabízí možnost zobrazit, jak jednotliví operátoři (držitelé přídělů rádiových kmitočtů) plní závazky z aukcí z let 2017 a 2020, týkající se pokrytí signálem mobilních služeb. Jedná se jak o pokrytí obcí, spadajících mezi tzv. „bílá místa“, tak o zlepšení pokrytí ve městech či na železničních či silničních koridorech. Na stránkách portálu je detailně a přehledně uvedeno, do jakého data musí být jaké závazky splněny, a lze jednoduše vyčíst, jak si operátor v současnosti s požadovaným pokrytím stojí,“ uvádí ČTÚ v tiskové zprávě.

Úřad také zmínil, že řady vylepšení se ve VPortalu dočkalo i zobrazení pokrytí televizním signálem. „Nově je lépe zobrazen terén, tedy lze na mapě pohodlně identifikovat místa, kde je např. signál horší kvůli poloze v údolí. VPortal nově nabízí seznam všech aktivních televizních vysílačů a je možné si prohlédnout dosah každého z nich. Součástí VPortalu se také staly výsledky Úřadem provedeného měření pokrytí a zobrazit je možno i stížnosti diváků – jak to, odkud pocházejí, tak i to, s jakým výsledkem byly vyřešeny,“ doplňuje ČTÚ.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak kvalitní máte pokrytí ve vašem okolí?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)