Vodafone nabízí jako první český operátor nouzová volání přes Wi-Fi

vodafone-vowi-fi-tisnove-linky

Český Vodafone má v nabídce novou službu, která může vést k rychlejšímu zabezpečení majetku, nahlášení zločinu nebo v krajním případě i záchraně života. Jako první tuzemský operátor začíná poskytovat Wi-Fi volání (VoWi-Fi) i hovorů na tísňové linky 112, 150, 155 a 158. Pomoc v nouzi si tak už každý může přivolat i z míst, kde není běžný mobilní signál, ale je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu. Současně začíná fungovat obecná možnost posílat na tyto linky také SMS zprávy.

“Statisíce lidí v Česku každý měsíc využívají službu Wi-Fi volání (VoWiFi), ale často o tom ani nevědí. Některé telefony se totiž běžně připojují k tomu druhu sítě, která je v daný moment nejkvalitnější, což uvnitř budovy může být místo mobilní sítě právě Wi-Fi. Zvlášť velký význam má Wi-Fi volání v místech, kde vůbec mobilní signál není nebo kam se skrze například silné stěny budov signál obtížně dostává. Z takových míst se totiž lidem dosud nedařilo dovolat ani na tísňové linky,” uvádí Vodafone v tiskové zprávě.

Wi-Fi volání na tísňové linky už skrze síť tohoto operátora zvládají všechny telefony Apple od modelu iPhone 6 a novější. U ostatních značek telefonů se služba zavádí s tím, jak jednotliví výrobci aktualizují potřebný software. V souladu s novelou zákona o elektronických komunikacích mohou lidé od loňského roku na tísňové linky posílat také SMS zprávy. To znamená v praxi především podporu osob se zdravotním postižením a sníženými komunikačními schopnostmi.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát jste už volali přes VoWi-Fi?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)