TOPlist

Vlajkové lodě roku 2015, co pro nás výrobci chystají? (souhrn spekulací)

Vlajkové lodě roku 2015 titul

Každému představení vlajkového modelu některého ze známých výrobců, jako například HTC, Sony, LG nebo Samsung, vždy předcházejí měsíce spekulací a úniků „zaručeně pravdivých“ informací. Toto kolo spekulací se nezastaví ani po představení zbrusu nové vlajkové lodi, jelikož se prakticky ihned v internetových kuloárech začne debatovat a spekulovat, co nového by mohla přinést generace další. Čím blíž odhalení nového modelu je, tím konkrétnější a především reálnější podoby tyto spekulace a úniky informací nabírají.

Připravili jsme pro vás souhrn pravděpodobných specifikací a vlastností očekávaných novinek. Mějte však na paměti, že se ani zdaleka nejedná o oficiální informace a jakkoli pravděpodobnými se tyto informace mohou zdát, skutečnost může být zcela odlišná.

Samsung Galaxy S6

Zatím ještě stále aktuální vlajková loď Samsungu – Galaxy S5 – zdaleka nenaplnila vysoká očekávání, která do ní společnost vložila. Společnými jmenovateli neuspokojivých prodejních výsledků Galaxy S5 bylo minimum inovace v porovnání s předešlým modelem, nepříliš kladně přijatý design a v neposlední řadě vysoká cena. Jak se zdá, Samsung se hodlá (alespoň z některých) svých chyb poučit a začít se svým vlajkovým modelem od nuly. To dokládá i kódové označení údajného Galaxy S6 jako „project zero“.

Samsung Galaxy S6 vlajkové lodě roku 2015 Bude právě takto vypadat Samsung Galaxy S6? Na to si budeme muset počkat do 2. března

Předmětem debat a spekulací se v případě Galaxy S6 staly především materiály, z nichž má být telefon vyroben a procesor, který mu bude dodávat výkon. V současnosti se jako nejpravděpodobnější varianta šasi jeví kovový rám s krycím sklem nejen na čelní, ale také na zadní straně. Informace o použitém procesoru se zase měnily doslova každým dnem. Nejdříve to vypadalo, že Samsung původně plánoval použití Snapdragonu 810, ale nakonec zvolí jiné řešení z důvodu přehřívání tohoto procesoru z dílny Qualcommu. Následovala zpráva o speciálně pro Samsung upravené verzi Snapdragonu 810. Podle výroční zprávy společnosti Qualcomm, ve které stojí že „jejich procesor nebude pohánět vlajkovou loď jednoho z jejich velkých zákazníků“ to ovšem nakonec vypadá, že Samsung plánuje v Galaxy S6 použít vlastní, osmijádrový procesor Exynos (7420?). Vzhledem k tomu, že je Samsung výrobcem 4GB LPDDR4 RAM modulů, lze předpokládat, že takto štědrou porci operační paměti Galaxy S6 také obdrží. Displej bude s vysokou pravděpodobností využívat Super AMOLED technologii, jeho úhlopříčka by přitom měla být 5,1″ a rozlišení nabídne nejspíše rovnou QHD. Fotoaparát by měl disponovat rozlišením 20 MPx a optickou stabilizací obrazu. Senzor srdečního tepu, se kterým přišel už předchůdce, by měl být zachován.

Samsung Galaxy S6 má být představen na veletrhu MWC v Barceloně 2. března. Vedle samotného Galaxy S6 se očekává také příchod jeho varianty se zahnutým displejem po vzoru Galaxy Note Edge.

HTC One M9 (Hima)

Další velmi očekávaná novinka tentokrát pochází ze stáje tchajwanského výrobce HTC. V tomto případě není ani zcela jasné, jak se bude telefon jmenovat, jelikož některé zdroje tvrdí, že HTC upouští od systému značení One Mx a novinka se tedy nebude jmenovat HTC One M9, nýbrž HTC Hima. Před nějakým časem unikly snímky tohoto telefonu na internet. Na nich je HTC One M9 (Hima) velmi podobné svým předchůdcům M7 a M8. To by i dávalo smysl, jelikož modely One vždy sklízely za svůj design a zpracování jen chválu. Nedávno však Evan Blass, dříve známý jako poměrně důvěryhodný zdroj uniklých informací @evleaks, informoval, že na snímcích sice nejspíše novinka skutečně je, nýbrž ve speciálním krytu, jenž má za úkol utajit skutečný vzhled tohoto telefonu právě v případě, že by se jeho snímky dostaly na internet. Podle Blassova zdrojů má být celá čelní strana One M9 překryta sklem a jediné, co jej bude narušovat by měly být štěrbiny stereoreproduktorů BoomSound. Podobně jako Desire 826, i One M9 (Hima) má mít výraznou čočku předního fotoaparátu umístěnou uprostřed horní části čelní strany. Zda bude opět použito kovové unibody šasi můžeme momentálně pouze spekulovat, ale kovová konstrukce již dlouho patří k trumfům špičkových modelů HTC a nevidíme důvod, proč by se na tom mělo něco měnit.

HTC One M9 vlajkové lodě roku 2015 Takto HTC One M9 údajně vypadat nebude

Telefon by měl využívat Snapdragon 810 a 3 GB operační paměti. Displej by pak mohl mít úhlopříčku 5 palců a FullHD rozlišení. Hlavní fotoaparát již nebude využívat ultrapixely a neměl by ani disponovat duálním snímačem. Namísto toho nejspíš nabídne 20,7 MPx a optickou stabilizaci obrazu. Přední kamerka by pak měla disponovat rozlišením 13 MPx.

HTC One M9 (Hima) a Hima Plus vlajkové lodě roku 2015 Jedny z možných podob HTC One M9 (Hima) a Hima Plus

K představení HTC One M9 (Hima) by mělo dojít, podobně jako u Samsungu Galaxy S6, na MWC v Barceloně a to konkrétně 1. března. Podobně jako u Samsungu i zde jsou ve hře hned 2 zařízení, vycházející z vlajkového modelu. V tomto případě by se mělo jednat ještě o HTC Hima Plus, s větším 5,5 palcovým QHD displejem a čtečkou otisků prstů.

LG G4

Společnost LG poslední dobou zažívá skutečně dobré časy. Její poslední 2 vlajkové lodě, G2 a G3, byly velmi dobře přijaty a zaznamenaly slušné prodeje. Není se tak moc čemu divit, že si společnost věří a hodlá v tomto trendu pokračovat i nadále. O vzhledu nové G4 se toho zatím příliš neví, můžeme se tak pouze domnívat, zda bude LG pokračovat v nastoleném designovém směru, nebo přijde s něčím novým. Pozornost však vzbuzují zvěsti o tom, že bude LG G4 disponovat stylusem, ne nepodobným S Penu od Samsungu. Tuto domněnku potvrzuje i fakt, že si LG nechalo patentovat dotykové pero s názvem „LG G Pen“.

Koncept LG G4 vlajkové lodě roku 2015 Koncept podoby LG G4

Tuto novinku by měl pohánět Snapdragon 810, otazník visí nad velikostí operační paměti. Nechme se tedy překvapit, zda LG použije 4GB RAM modul, nebo se spokojí „pouze“ se 3 GB RAM. Telefon bude nejspíše opět existovat ve dvou paměťových variantách. V tomto případě by se mělo jednat o 32 a 64GB verzi. Displej by se měl oproti předešlému modelu o něco zmenšit. Konkrétně na 5,3″, ovšem QHD rozlišení bude pravděpodobně zachováno. Použitý fotoaparát bude nejspíše disponovat 16 MPx, optickou stabilizací a laserovým ostřením.

Na rozdíl od dvou předešlých smartphonů, zmíněných v tomto článku, LG G4 nebude představeno na MWC v Barceloně. Na tuto novinku si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Zástupci společnosti LG tento fakt komentovali slovy, že současné LG G3 představili v květnu 2014 a tak je na uvedení jeho nástupce ještě čas.

Sony Xperia Z4

Společnost Sony svou aktuální vlajkovou loď – Xperii Z3 – představila sice teprve v září loňského roku na veletrhu IFA v Berlíně, ovšem i tak se již čile spekuluje o jejím nástupci. Svou zásluhu na tom má samo Sony, které je známé velmi krátkými, půlročními, časovými rozestupy mezi představeními nových, highendových modelů. Zde však přichází na řadu první objekt spekulací. Původně se totiž předpokládalo, že Sony představí Xperii Z4 buď na, již proběhlém, veletrhu CES v Las Vegas, nebo na nadcházejícím, Barcelonském MWC. Druhá možnost, tedy MWC byla od začátku nejpravděpodobnější variantou. Nyní se však objevují informace z různých zdrojů, tvrdící, že Xperia Z4 přijde až v průběhu léta. Že by Sony svou strategii rychlé obměny vlajkových modelů přehodnotilo?

Možná podoba Xperie Z4 Možná podoba Xperie Z4

Pravděpodobné specifikace Xperie Z4 opět zahrnují procesor Qualcomm Snapdragon 810 doplněný 4 GB operační paměti RAM. Sony možná dokonce nabídne zákazníkům 2 varianty displejů. Ten by měl mít v obou případech 5,2″, lišit by se pak tyto dvě varianty měly v rozlišení, to by mělo být buď FullHD nebo QHD.

Vedle Xperie Z4 se očekává rovněž příchod menší Xperie Z4 Compact a naopak větší Xperie Z4 Ultra. Tuto trojici telefonů by pak Sony mělo doplnit také o Xperii Z4 Tablet.

Který z připravovaných modelů se vám dle spekulací a úniků informací zamlouvá nejvíce?

Zdroje: PhoneArena.com, GSMArena.com, Phandroid.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)