TOPlist

Nejlehčí, nejtenčí a s úžasnými fotoaparáty. Taková bude nadupaná skládačka Vivo X Fold3 Pro

Vivo X Fold3 Pro ilustrace
  • Honor Magic V2 bude mít silného konkurenta
  • Novinka od Vivo nabídne ještě tenčí a lehčí konstrukci
  • Pochlubí se i špičkovou výbavou se skvělými fotoaparáty

Čínský výrobce Vivo už brzy aktualizuje své portfolio skládacích telefonů o nové modely. Vyjímat se mezi nimi bude hlavně „knižní“ Vivo X Fold3 Pro, který bude mimořádně ambiciózním konkurentem pro Galaxy Z Foldy od Samsungu nebo Magic V2 z dílny Honoru. Nejenže má přinést mimořádnou konstrukci, ale také naprosto špičkové specifikace.

Detaily o připravované skládačce na sociální síti Weibo odhalil prominentní leaker Digital Chat Station. Dle jeho poznatků má být nový X Fold3 Pro nejlehčím a nejtenčím telefonem svého druhu na současném trhu, přesné rozměry ale bohužel neprozradil. Aktuální král Honor Magic V2 nicméně překvapuje svou hmotností 231/237 gramů (v závislosti na variantě) a tloušťkou nanejvýš 10,1 mm ve složeném stavu, čili pokud má chystaný kousek od Vivo tahle čísla překonat, rozhodně se máme na co těšit.

Když pak přejdeme ke specifikacím, už skoro samozřejmostí je, že pod kapotou telefonu narazíme na čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který bude doprovázen až 16GB RAM a 1TB úložištěm. V útrobách se bude rovněž nacházet velká baterie s kapacitou 5 800 mAh a podporou pořádně rychlého 120W dobíjení kabelem. Bezdrátově půjde nabíjet 50 W.

Vivo X Fold3 může potěšit i milovníky fotografování, a to hlavním 50Mpx snímačem OV50H v doprovodu 50Mpx ultra širokoúhlé kamery a 64Mpx periskopického teleobjektivu OV64B s trojnásobným optickým přiblížením. Nikoho asi příliš nezaskočí ani přítomnost dvou selfie kamer, přičemž obě mají pracovat s rozlišením 32 Mpx. Co se týče displejů, navenek bude skládačka lákat svým 6,53palcovým panelem s rozlišením 2748 x 1172 pixelů, po rozložení na nás vykoukne 8,03palcová obrazovka s rozlišením 2480 x 2200 pixelů.

Novinka se má dále vyjímat skleněným tělem a voděodolností (že by stupeň krytí IP68?). Leaker hovoří také o přítomnosti infračerveného portu nebo ultrasonické čtečce otisků prstu. Výbava bude zkrátka špičková ve všech aspektech.

Používali jste někdy skládací telefon?

Zdroje: Digital Chat Station (Weibo), Android Authority, Wccftech

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)