Vivo X Fold+ bude další ohebný smartphone s ultimátní výbavou

Vivo X Fold+ titul

Okolo vylepšené verze ohebného prvotiny od společnosti Vivo se na internetu objevují zvěsti již delší dobu. Nutno podotknout, že je sama společnost řádně přiživuje, jelikož sama již odhalila design smartphonu Vivo X Fold+. Nyní dokonce i potvrdila i některé z klíčových parametrů chystané novinky.

Ohebný smartphone plný plusů

Oproti první verzi – záměrně nepíšeme “generaci” – se nám dostane vylepšení pod kapotou. Nově zde totiž nalezneme čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, namísto “obyčejného” Snapdragonu 8 Gen 1. Dle dřívějšího úniku z databáze benchmarku AnTuTu by telefon měl existovat ve verzi se 12 GB RAM a 512GB interním úložištěm. Zda výrobce nasadí přímo Android 12L zatím není známo, nicméně Vivo se pochlubilo alespoň faktem, že pro nadstavbu OceanOS použitou v jeho skládacích smartphonech je již optimalizováno více než 5 tisíc aplikací. Potvrzeno bylo také rychlejší 80W nabíjení (dříve 66 W) a o nepatrných 130 mAh větší 4 730mAh baterie. Rychlost bezdrátového nabíjení má zůstat zachována na 50 W a zrovna tak se nemělo nic měnit ani na 10W reverzním nabíjení.

Vivo X Fold+

Na první pohled zůstala identická také konstrukce novinky, necháme se tedy překvapit, zda skutečně zůstane vše při starém, nebo se dočkáme nějakých vylepšení v oblasti pantu displeje či třeba odolnosti vůči vodě, která původní verzi chybí. Pokud však zůstane novinka rozměrově shodná, rozhodně nečekejte žádnou malou skládačku jako bylo například skvělé, ale u nás nedostupné Oppo Find N. Vždyť současný X Fold má rozměry větší než Samsung Galaxy Z Fold4 – konkrétně 162 x 144,9 x 6,3 mm v otevřeném a 162 x 74,5 x 14,6 mm v zavřeném stavu. Vnější displej má v jeho případě 6,53″ a vnitřní 8,03″.

Vivo X Fold+

Jedna vizuální změna se však odehraje. Přibyde nová, červená varianta, která na prvních renderech vypadá jednoduše skvěle. Stejně jako v případě zbylé černé a světle modré verze má pak i nová barevná varianta záda pokryta umělou kůží. Zda se odehrají nějaké změny i v oblasti fotoaparátů zatím nevíme, nicméně zachování spolupráce se společností Zeiss a použití periskopického fotoaparátu je patrné již z dostupných oficiálních snímků. Kompletního odhalení nového Vivo X Fold+ se pak máme dočkat již 26.září. Snad se také dozvíme informace o globální dostupnosti, neboť původní verze této skládačky zůstala exkluzivní pro domovskou Čínu. Tam v době uvedení stálo Vivo X Fold 9 000 juanů, neboli v přepočtu přibližně 32 tisíc Kč.

Jak se vám Vivo X Fold+ líbí? Dali byste mu přednost před konkurencí od Samsungu či Huawei?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)