Do Temelína bez prověrky. Byla spuštěna virtuální prohlídka

virtuální prohlídka Temelín

Jedno z nejpřísněji střežených míst v České republice se volně otevírá veřejnosti z celého světa. Tedy… virtuálně. Studio Brainz Immersive ve spolupráci se skupinou ČEZ nabízí unikátní zážitek prohlídky jaderné elektrárny Temelín ve virtuální realitě. Doposud tuto formu “procházky” po interiérech i exteriérech komplexu poskytovalo infocentrum. Nově je virtuální prohlídka dostupná v angličtině všem majitelům brýlí Oculus 2 od firmy Meta.

“Unikátní zážitek bere diváky za dvojitý plot a rámové detektory areálu až do kontrolovaného pásma, k srdci jaderné elektrárny, kde se divák může vznést nad reaktor a nechat si vysvětlit taje nukleárního štěpení. Průvodce virtuální prohlídky srozumitelně vykládá, jak a kde se bere jaderné palivo či co se s ním v elektrárně děje, popisuje cestu zájemců o práci v blokové dozorně a vezme diváky na dechberoucí průlet chladicí věží,” popisují autoři část obsahu.

Virtuální prohlídka Temelína je dostupná na webu projektu Oculus pod názvem ReacTour. K jadernému reaktoru, v němž začíná cesta elektrické energie, se jinak nepodívá nikdo bez nejvyšší bezpečnostní prověrky.

Virtuální prohlídky jakých dalších míst byste doporučili?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)