TOPlist

Viking Car Jump Starter Zulu: Powerbanka pro telefony, se kterou nastartujete auto

Viking Car Jump Starter Zulu 19 powerbanka nastartovani auta

Obzvlášť nyní v zimním období se zvyšuje šance na to, že vám nepůjde nastartovat vozidlo. Ve většině případů za to může vybitá baterie. V takových případech pomůžou startovací kabely a pomoc dalšího řidiče s autem. Ne ve všech situacích je to možné. Poté se může hodit Viking Car Jump Starter Zulu 19, speciální powerbanka, která slouží i jako záložní zdroj pro nastartování vozidla.

S powerbankou Viking Car Jump Starter Zulu nastartujete i vaše auto

Už když se zaměříme na obsah balení této powerbanky na startování auta, tak nás zaujme několik věcí. Dodává se v kufru s poměrně zajímavým příslušenstvím. Kromě samotné powerbanky, to jsou samozřejmě startovací kabely, které jsou poměrně krátké, delší ale ani nejsou třeba. Práci odvedou dobře a pomůžou s nastartováním auta. Alternátor se postará o nabíjení autobaterie. Dále v balení najdete sadu adaptérů, USB kabelů, nabíječku do zásuvky i přenosný vzduchový kompresor do auta.

Kapacita Viking Car Jump Starter Zulu je 20 800 mAh. Pokud se zaměříme přímo na powerbanku, která je opravdu velká, tak nalezneme další zajímavé věci, které se můžou hodit do auta. Do powerbanky je integrovaná svítilna, která může fungovat i jako SOS osvětlení. Přímo na powerbance se nachází miniaturní kompas, dále je zabudovaný kovový hrot, v případě nehody můžete powerbanku použít k rozbití autoskla. Poslední netradiční věcí je nůž na bezpečnostní pás, ten se opět nachází přímo na powerbance.

Viking Car Jump Starter Zulu 19 – startovací auto powerbanka

Viking Car Jump Starter Zulu 19 - startovací auto powerbanka

Potřebné informace k nabíjení a zbývající kapacitě baterie naleznete na malém displeji. Přímo vedle něj se nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí Viking Car Jump Starter Zulu. Za černou krytkou jsou schované konektory pro nabíjení samotné powerbanky, 4x USB pro telefony, tablety a další příslušenství, ale také konektor pro nabíjení notebooku. V balení jsou k dispozici adaptéry pro mnoho různých notebooků.

  • Kapacita baterie 20 800 mAh
  • Výstupní proud pro nabíjení 1A
  • 4 USB konektory
  • Svítilna s funkcí SOS
  • Powerbanka má kladivo pro rozbití okna a nůž na bezpečnostní pás
  • Možnost nabíjení zásuvkami cigaretového zapalovače
  • V balení miniUSB, microUSB, 30-pin konektor a Lighting konektor
powerbanka konektory nabijeni telefonu notebooku

Viking Car Jump Starter Zulu je powerbanka na startování auta i motorky

Pod speciálně označenou krytkou se nachází konektory k zapojení startovacích kabelů. Pokud chcete nastartovat auto nebo motorku, musíte použít přímo startovací kabely z balení powerbanky. Kabely se totiž do powerbanky zapojují speciálním konektorem a klasické startovací kabely byste vůbec nezapojili.

Samotné startovaní probíhá tak, že červený kabel připojíte na kladný pól (+) autobaterie (akumulátor) a černý kabel na záporný pól (-) autobaterie. Poté zapněte powerbanku a nastartujte vozidlo. Nemusí se to povést napoprvé. To je ale poměrně obvyklý jev i u klasických startovacích kabelů. Pokud máte s autobaterií problémy, může vám pomoci i dolití vody (destilované). Jde o problém hlavně starších akumulátorů, kdy klesá hladina elektrolytu.

Pomocí této powerbanky dokážete nastartovat maximálně pětilitrový benzínový motor anebo třílitrový naftový motor. Powerbanka už se dá koupit v českých obchodech. Cena za kompletní balení se pohybuje kolem částky 3 tisíce Kč.

Máte zkušenosti s powerbankou, která dokáže nastartovat auto?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)