Viber v nové verzi přináší automatickou destrukci odeslaných fotek a videí

viber-v-nove-verzi-automaticka-destrukce-ico

Hitem dnešních komunikátorů jsou zprávy, které se po zadaném čase automaticky “zničí”. Průkopníkem této funkce je Snapchat, ostatní komunikační aplikace však nechtějí zůstat v tomto směru pozadu. Viber v nové verzi přináší možnost nastavení automatické destrukce poslaných fotek a videí. Implementaci takzvaných “tajných zpráv” ohlásili vývojáři na oficiálním blogu 31. ledna a právě tato aktualizace je přináší do praxe.

Jak to funguje v praxi? Po výběru fotky nebo videa, které chcete odeslat příjemci, musíte v první řadě klepnout na ikonu tužky pro přidání popisku. Pak následuje tlačítko s obrázkem stopek v levém dolním rohu okna. V dalším dialogu si pak zvolíte, zda chcete, aby obsah byl zničen po 1, 3, 7, nebo 10 sekundách po zobrazení. Snazší představu o tom, jak funkce vypadá v praxi, si můžete udělat z následujícího videa.

Introducing Secret Messages

Introducing Secret Messages

Díky této funkci má uživatel možnost rozhodnout, které odeslané fotografie a videa z konverzace zmizí, a co by naopak mělo zůstat trvalou součástí historie. Lze tak například zajistit, aby obsah zprávy viděl jen příjemce, ale nestihl ho ukázat někomu dalšímu.

Co přináší Viber v nové verzi 6.6?

  • Tajné zprávy – možnost nastavení času, po kterém bude fotka nebo video automaticky “zničena”.
  • Smazání historie konverzace – rychlé odstranění všech zpráv.
  • Okamžité video zprávy – stačí dlouze a držet ikonu videa, zachytit až 30sekundový záběr a po uvolnění ho odeslat.

Aktualizace aplikace Viber již je šířena standardní cestou přes Obchod Play. Na redakčním telefonu s Androidem 6.0.1 jsme ji získali v pátek ráno. Pokud ji ještě nemáte, možná budete muset čekat několik hodin až dní.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si instalační balíček stáhnout ze serveru APKMirror. V takovém případě je však nutné povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. 30 MB velký instalační soubor je digitálně podepsán a inovuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Viber patří k úspěšným komunikačním platformám – aplikaci pro Android si nainstalovalo více než půl miliardy uživatelů. Průměrná známka 4,3 svědčí o jejich značné spokojenosti. Viber láká na textovou i hlasovou komunikaci a videohovory zdarma, emotikony a nálepky, jakož i skupinový chat s až 250 lidmi.

Využijete Viber v nové verzi pro posílání zpráv s automatickou destrukcí?
Viber - Safe Chats And Calls
Viber - Safe Chats And Calls

Zdroje: androidpolice.com, viber.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Viber app icon

Nová verze aplikace Viber pro Android

Zprávičky Michal Janoušek Michal Janoušek
1 min. uložit na později
No Image-02

Viber prináša zdarma Voip hovory

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později

Komentáře (0)