Menu

SvětAndroida doporučuje: 7 nejlepších programů pro komunikaci zdarma

Chystáte se na dovolenou do zahraničí a chcete zůstat v kontaktu s rodinou, přáteli, případně kolegy? Pokud řešíte otázku nákladů na komunikaci, máme pro vás dobrou zprávu: jestliže budete mít ve vaší destinaci dostupné internetové připojení (nebo aktivovaný roaming), můžete si psát, volat a dokonce i realizovat videohovory úplně zadarmo! Stačí si nainstalovat jednu (nebo více) z následujících sedmi aplikací, které používají a doporučují redaktoři portálu SvětAndroida.cz.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Celý kolotoč začíná vyhlášením tématu pro následující kolo „SvětAndroida doporučuje“. Redaktoři mají týden na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Další týden zabere příprava článku „SvětAndroida doporučuje“, postaveného na redaktorských nominacích.
 • Poté, co článek vyjde, je na jeho konci formulář pro čtenáře. Uvědomujeme si, že redakčními silami jen výjimečně pokryjeme celé spektrum aplikací, proto dáváme slovo čtenářům, aby sbírku doplnili. Také na tyto nominace je k dispozici jeden týden.
 • Po uzavření nominací máme týden na přípravu článku „Čtenáři doporučují“, vycházejícího z nominací naší ctěné čtenářské obce. V okamžiku, kdy vyjde článek, rozjíždí se celý koloběh znovu od začátku.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

V tomto kole se nominací zúčastnilo celkem sedm redaktorů, kteří doporučili sedm aplikací.

Hangouts

První místo a šest nominací – to je výsledek komunikační aplikace od Googlu, nazývané Hangouts, kterou v redakci používáme pro interní komunikaci. Nejvíce se na její obhajobu rozepsal šéfredaktor Honza Dolejš: “Hangouts využívám denně zejména kvůli faktu, že je to primární komunikační protokol ve Světě Androida. Oceňuji přítomnost této aplikace v každém Androidu, navíc je využíván Google účet, takže je přihlášení velmi snadné a rychlé. Velice povedené jsou také konferenční hovory, které lze uskutečnit z mobilního telefonu i počítače.” Redaktor Vašek Švec říká: “Ve všech ohledech naprosto bezproblémová komunikační platforma a to jak na PC, tak na mobilu. Nechybí zde hlasové a video hovory. Navíc je rozhraní aplikace přehledné a dobře se s ním pracuje. Nechybí zde žádné podstatné nastavení. Jedinou nevýhodou může být menší rozšířenost této služby od Googlu.” Karel Kilián do třetice konstatuje: “Hangout sice není úplně dokonalý, nicméně je to funkční a dobře zpracovaná komunikační aplikace, která je doslova kdykoli při ruce. Nejčastěji ji používám z webového rozhraní GMailu, kde je snadno dostupná z levého postranního panelu. Na mobilu jsem spíše příležitostným uživatelem, přesto si myslím, že se tato aplikace docela povedla a svůj účel naplňuje dokonale.”

Manažer projektu Petr Mišák vidí hlavní důvody, proč ke komunikaci zdarma použít právě Hangouts, následovně: “Jelikož aktivně využíváme Google služby, byl Hangout jasnou volbou, obzvláště po tom, co zavedl skupinové chaty a videochaty. Využívám jak v telefonu, tak na mobilu. Dá se říct, že mi nic nechybí.” Nutno podotknout, že Petr je tradičně skalním zastáncem nativních aplikací Google ;). Korektor Tomáš Filip považuje Hangouts za spíše “druhořadý komunikační prostředek”, vnímá ho ale jako bezproblémový nástroj, který používá v mobilní i webové verzi. Grafik Tomáš Očadlý pak oceňuje především možnosti skupinové konverzace.

Jako hlavní vlastnosti a funkce Google v popisku uvádí:

 • Odesílejte a přijímejte zprávy služby Hangouts i textové zprávy (SMS/MMS) a snadno přepínejte mezi různými typy zpráv.
 • Bavte se prostřednictvím skupinových konverzací až se 100 přáteli najednou.
 • Vyjádřete se lépe pomocí stavu, fotek, map, emotikonů, nálepek a animovaných obrázků GIF.
 • Převeďte libovolnou konverzaci na bezplatný skupinový videohovor až s deseti přáteli.
 • Volejte na libovolné telefonní číslo na světě. Všechny hovory dalším uživatelům Hangouts jsou navíc zcela zdarma.
 • Aplikaci Hangouts nyní můžete propojit se svým účtem Google Voice a začít tak přes Hangouts telefonovat, posílat zprávy SMS a používat hlasovou schránku Google Voice.
 • Spojte se pomocí Hangouts s přáteli na webu a na zařízeních Android a iOS. Všechny vaše konverzace se navíc automaticky synchronizují na všech vašich zařízeních.
 • Napište kamarádům kdykoliv, i když zrovna nejsou online.

Hangouts má na svém kontě více než 500 milionů instalací a průměrnou známku 3,9, kterou ovšem často srazili uživatelé, jimž více vyhovovala starší aplikace GTalk.

Hangouts
Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free

WhatsApp Messenger

Druhé místo si za čtyři nominace odnáší alternativní platforma WhatsApp Messenger. Jedním ze zastánců je v tomto případě opět Honza Dolejš: “S rodinnou používáme WhatsApp, který mi sedí po stránce uživatelského prostředí, jednoduchosti a nenáročnosti. Velice se hodí pro skupinové chaty – vytvoříte skupiny rodina a zde sdílíte a komunikujete hromadně. Oceňuji také možnost posílání zkomprimovaných obrázků a videí, což ušetří data. Upozornění na nové zprávy navíc není tak agresivní jako u Hangouts, takže vám telefon nonstop “nepípá”.”

Také redakční “pařmen” Jirka Pernica je zatvrzelým příznivcem této formy komunikace: “WhatsApp je také jedna z aplikací, na kterou nedám dopustit. WhatsApp bych se nebál označit jako TOP aplikaci pro bezplatné chatování. Nedávná aktualizace přinášející Material Design navíc vypadá opravdu stylově, stejně tak i použité animace.” Petra Mišáka přivedl k této aplikaci fakt, že je hojně používaná: “Kecálek jako každý jiný. Proč jej tedy používám? Používalo ho hodně kamarádů, tak jsem nainstaloval aplikaci :)” Tomáš Očadlý pak oceňuje nezávislost na platformě a možnosti hromadné komunikace.

V Obchodě Play jsou jako zásadní vlastnosti a funkce prezentovány:

 • Aplikace WhatsApp vám umožní zasílat zprávy a volat přátelům a rodině pomocí internetového připojení v telefonu, takže nemusíte platit za jednotlivé zprávy ani volání*.
 • Odesílejte a přijímejte fotografie, videa a hlasové zprávy.
 • Volejte rodině a přátelům s aplikací WhatsApp zadarmo, i když jsou v jiné zemi.
 • Využijte se svými kontakty funkci skupinového chatu, se kterou snadno zůstanete ve spojení s rodinou a přáteli.
 • K odesílání a přijímání zpráv WhatsApp můžete používat přímo váš internetový prohlížeč.
 • Ve službě WhatsApp nejsou účtovány žádné další poplatky za mezinárodní zprávy.
 • WhatsApp používá k zasílání zpráv vaše telefonní číslo a bez problému se integruje do vašeho stávajícího adresáře kontaktů.
 • S aplikací WhatsApp budete vždy přihlášeni, takže nezmeškáte žádné zprávy. Už žádné složité přihlašování a odhlašování k různým službám.
 • S ostatními uživateli služby WhatsApp se rychle a snadno spojíte pomocí svých kontaktů v adresáři.
 • I když zmeškáte oznámení nebo vypnete telefon, vaše poslední zprávy budou až do příštího použití aplikace uloženy ve službě WhatsApp.
 • Sdílejte svoji polohu, vyměňujte si kontakty, nastavte si vlastní tapety a zvuky oznámení, odesílejte historii chatu e-mailem, vysílejte zprávy více kontaktům současně a využijte další možnosti!

WhatsApp je v tomto kole rekordmanem – dosud si ho stáhla více než miliarda uživatelů a průměrná známka této aplikace je 4,4. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 2.1 a novějším.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Messenger

Třetí místo náleží kecálkovi největší sociální sítě – Facebook Messengeru. Podporu této aplikaci vyjádřil například Vašek Švec: “Po řadě porodních bolestí se z Facebook Messengeru nakonec vyklubala poměrně příjemná aplikace, která prostě a jednoduše funguje. Nevýhodou však zůstávají vyšší nároky na výkon, respektive operační paměť a v porovnání například s Hangout větší spotřeba dat, což v případě připojení skrze mobilní síť operátora uživatele s nízkým FUP limitem příliš nepotěší.” Tomáš Očadlý komentuje: “Aplikace se hodí, pokud chcete komunikovat s lidmi na Facebooku, ale nechcete, aby vám v telefonu běžela Facebook aplikace, která á poměrně velkou spotřebu.”

Facebook Messenger používá také Karel Kilián: “Ač jsem byl mnoho let zarytým odpůrcem Facebooku, nakonec jsem podlehl a funguji i na této sociální síti, byť proti ostatním se značně omezeným počtem přátel. Facebook Messenger považuji za uživatelsky přívětivou, jednoduchou službu pro komunikaci s ostatními. Trošku bych zaváhal nad spolehlivostí – nejednou se mi stalo, že zprávu, kterou aplikace indikovala jako odeslanou i přečtenou, druhá strana vůbec nedostala. Velká pochvala ale náleží webové aplikaci na adrese www.messenger.com, díky které nemusím mít otevřený Facebook jen proto, abych mohl komunikovat. Možná to někoho pobaví, ale aplikace mi vyhovuje i kvůli poměrně povedeným smajlíkům a nálepkám. Už jsem díky tomuto programu ušetřil možná tisíce korun, které by mě jinak stály SMSky.”

Jaké hlavní vlastnosti a funkce můžete od této aplikace očekávat?

 • Můžete hned začít komunikovat s blízkými lidmi – zdarma. Messenger je jako posílání SMS. Neplatíte ale za každou zprávu, protože využívá váš datový tarif.
 • Nejen pro přátele na Facebooku: Posílejte zprávy lidem ve vašem telefonním seznamu a přidávejte nové kontakty jenom zadáním telefonního čísla.
 • Skupinové chaty: Vytvořte si skupiny lidí, kterým posíláte zprávy nejčastěji. Pojmenujte je, nastavte skupinové fotky a mějte je na jednom místě.
 • Fotky a videa: Pořizujte videa a selfie nebo jiné fotky přímo z aplikace a posílejte je jediným klepnutím.
 • Okénka chatu: Pokračujte v konverzaci i při používání jiných aplikací.
 • Volání zdarma: Mluvte, jak dlouho chcete, i s lidmi v jiných zemích.

Tento způsob komunikace na Androidu již vyzkoušelo více než 500 milionů uživatelů a průměrná známka v Obchodě Play je 3,9.

Viber

Dostali jsme se k čtyřem aplikacím, nominovaným vždy právě jedním redaktorem. Z nich se nejvýše umístil Viber, a to díky vysokému uživatelskému hodnocení. Na obhajobu tohoto VoIP klienta se pěkně rozepsal korektor Tomáš Filip: “Ačkoliv využívám i Hangouts od Googlu, můj primární kecálek s přáteli je Viber. Oceňuji napojení uživatelů na telefonní číslo, kdy po přihlášení zjistíte, že Viber využívá (nebo si jej alespoň vyzkoušelo) opravdu hodně lidí – dá se totiž sortovat načtené kontakty podle těch, co mají Viber. Funkčnost bych označil jako bezvadnou, co do textové i hlasové komunikace. Přenos hlasu funguje v pořádku i na 3G síti, i když trvá pár sekund, než “se to rozjede”. Co se textu týče, není asi co vytknout, vše funguje jak má a ještě jsem se nesetkal s tím, že by se nějaká zpráva nedoručila či že by nefungovaly komunikační servery. Hromada, opravdu velká hromada, nálepek je jen bonus na vyřádění se k již tak obsáhlé galerii smajlíků. Jako bonus považuji PC verzi Viberu, kde mám všechnu komunikaci hezky po ruce a v případě, že jsem u PC, mohu komunikovat rychleji. Na této verzi fungují i hlasové komunikace.”

Viber tedy slouží ke komunikaci všemi myslitelnými prostředky – textem, hlasem i skrze video. Kromě volání mezi uživateli umí také telefonovat na klasické telefony, což už ale není zdarma.

Podívejme se na nabízené funkce v bodech:

 • Posílejte zprávy svým přátelům.
 • Užívejte si zdarma telefonické a video hovory v HD kvalitě zvuku.
 • Sdílejte fotografie, video zprávy, hlasové zprávy, informace o poloze, nálepky a emotikony.
 • Stahujte nálepky a animované nálepky z Obchodu s nálepkami. Seřazujte a měňte pořadí svých nálepek.
 • Vytvářejte skupinové zprávy s až 100 účastníky; Staňte se správcem a řiďte svoje skupinové chaty. Editujte informace a odstraňujte účastníky.
 • Sledujte veřejné chaty, sejděte se svými oblíbenými osobnostmi, sledujte, jak se jejich konverzace vyvíjejí v reálném čase, hodnoťte komentáře jako „To se mi líbí“ a sdílejte multimediální obsah.
 • Hrajte hry s postavami Viber, Violet a Legcat. Zjistěte, kolik dokážete nasbírat mincí.
 • Podpora Android Wear odesílejte a přijímejte zprávy ze svých hodinek.
 • Integrace s nativním seznamem kontaktů pro hovory a zprávy.

Viber se může pochlubit více než sto miliony stažení a známkou 4,3. 38 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a novějším.

Za spokojené uživatele citujme Terezu Tóthovou, která k pětihvězdičkovému hodnocení napsala: “Tohle je fakt super aplikace. Mám jí už dlouho a funguje jak má:) řekla bych, že nejlepší ;) obzvláště po poslední aktualizaci se smajlíky a obrázky je prostě boží… 100% doporučuji.”

Viber Messenger
Viber Messenger

Disa

Hledáte aplikaci, skrze kterou byste mohli komunikovat napříč platformami? Právě tento úkol hodlá zvládnout Disa, kterou nominoval Honza Dolejš: “Třetí aplikací, kterou používám, je Disa. V té používám Facebook Messenger, protože odmítám instalovat cokoliv od Facebooku do svého telefonu. Tento klient zvládá také WhatsApp a další moduly by měly časem přibývat. Líbí se mi jeho nenáročnost a spojení všech konverzací do jednoho prostředí.”

Podle autorů má aplikace nabídnout spojení více služeb do jedné aplikace s jednoduchým uživatelským rozhraním. Zatím je teprve ve stádiu beta testování a nabízí jen komunikaci přes Facebook, SMS a WhatsApp, nicméně i tak působí nadějným dojmem. Další služby by měly přibývat pomocí doinstalovatelných pluginů. Program umí sdružovat kontakty, spojovat konverzace a nabízí další pokročilé funkce.

Aplikaci Disa si zatím nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,2. Používat ji můžete na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším. Petr Linhart coby spokojený uživatel napsal do komentáře ke svému hodnocení: “Bezvadná aplikace, Facebook messenger, whatsapp a zprávy v jednom.”

Skype

Předposlední příčka dnešního přehledu patří nestorovi v oblasti komunikace – takřka legendární aplikaci Skype. Tu našim čtenářům doporučil Jiří Pernica: “Skype patří mezi mé oblíbené mobilní aplikace. Používám ji už nějaký ten rok a zatím mě nikdy nezklamala. Aplikace samotná je stejně tak intuitivní, jako desktopová verze. V jedné z posledních aktualizací navíc vývojáři zlepšili spotřebu, takže není problém mít Skype zapnutý klidně i celý den. Pokud z aplikace volám, tak pouze na domácí Wi-Fi. Několik nezávislých testů již totiž ukázalo, že Skype spotřebovává snad nejvíce dat ze všech aplikací pro volání.”

Podívejme se, nyní, jaké vlastnosti a funkce deklarují autoři tohoto programu:

 • Své přátele a rodinu najdete během chvilky: Skype používá na 250 milionů lidí. Je tudíž velmi pravděpodobné, že brzy narazíte na své známé.
 • Nechte mluvit své prsty: Nezáleží na tom, kde zrovna jste. Díky rychlým zprávám jsou vaši přátelé vždy nadosah.
 • Obvolejte svůj svět přímo z programu Skype. Díky bezplatným hlasovým a videohovorům můžete se svými přáteli a rodinou hovořit přes Skype až do ochraptění.
 • Můžete levně volat také na mobilní telefony a pevné linky: Díky velmi levným mezinárodním hovorům a zprávám SMS na mobily a pevné linky na druhém konci města nebo třeba světa, můžete zůstat v kontaktu se svými blízkými, třebaže zrovna Skype nepoužívají.
 • Sdílejte fotky online: Máte oblíbenou fotku, o kterou se chcete podělit? Pošlete ji přes Skype přátelům či rodině a nenechte se omezovat velikostí e-mailů ani drahými poplatky za zprávy MMS.
 • Chatujte s kýmkoli, kdekoli: Skype je k dispozici pro chytré telefony, tablety, počítače, počítače Mac či dokonce televizory. Ať už vaši přátelé nebo rodina používají jakékoli zařízení, Skype tam prostě fungovat bude. Snadné.
 • Videozprávy: Zaznamenejte každodenní okamžiky a podělte se o ně přes Skype s lidmi, na kterých vám záleží nejvíce díky bezplatným a neomezeným videozprávám.

Skype se může pochlubit 500 miliony instalací a známkou 4,1. Názor uživatelů zastupuje v tomto případě Jakub Szlaur, který napsal komentář: “Je to skvělá aplikace jak na PC tak na Androidu. Jen bych to udělal více přehlednější, já jako začátečník s Androidem jsem se v tom ze začátku blbě orientoval, jinak super.”

Skype - free IM & video calls
Skype - free IM & video calls

Free SMS Sender

Na poslední příčce tohoto článku čeká jediná česká aplikace – Free SMS Sender Michala Vojtíška. Jejím zastáncem je Karel Kilián, který napsal: “Zatímco na počítači jsem pro posílání SMS používal aplikaci Kubik SMS Dreamcom a později Esmsku, na Androidu dlouho program na posílání textových zpráv skrze webové brány operátorů chyběl. Free SMS Sender naplnil mé představy dokonale – umí používat jak veřejně přístupné brány, tak i ty, které vyžadují přihlášení uživatele. Kromě toho zvládá i práci s běžnými SMS, které umí nejen přijímat, ale také zobrazovat. Snadno tak můžete na standardní SMS reagovat zadarmo skrze webové rozhraní. Kromě českých a slovenských bran program umí také ruské a indické.”

Vlastnosti aplikace:

 • Zprávy v konverzacích a správou SMS(detail, přeposlat, smazat, …).
 • Notifikace na SMS i MMS.
 • Ikony kontaktů.
 • Automatické zapnutí/vypnutí internetu pro odeslání zprávy.
 • 4 různé barvy aplikace a 2 různé styly výpisu zpráv.
 • Zvětšení textu přes pinch-zoom nebo manuálně v nastavení.
 • Odstranění diakritiky před odesláním vč. převodu azbuky na latinku.
 • Našeptávač kontaktů i výběr ze systémové aplikace kontaktů.
 • Ruční volba brány dlouhým podržením tlačítka odeslat nebo v menu.
 • Brána dohledána podle předčíslí, případně podle poslední SMS odeslané zdarma. Je-li v konverzaci zpráva zdarma a poslední 3 zprávy jsou odeslané jako placené, je preferováno odesílání placených zpráv.
 • Nabízí se při sdílení textu a otevírání/psaní SMS zpráv z jiných aplikací.
 • Automatický podpis k vybraným branám.
 • Podrobné a přitom přehledné nastavení.
 • Podporované jazyky: čeština, slovenština, angličtina, španělština, italština, němčina a ruština.

Aplikace Free SMS Sender zjevně překročila hranice našeho trhu, neboť má přes milion instalací. Její průměrná známka je 3,9. Spokojený uživatel Lukáš Lokajíček napsal: “Tato aplikace nemá chybu… Jsou sice menší problémy s odesíláním do o2, ale to asi nebude chybou této aplikace.”

The app was not found in the store. :-(

Čtenáři doporučují

Je jasné, že ani při sebevětší snaze nedokážeme vyjmenovat všechny aplikace, skrze které je možné komunikovat nějakým způsobem zdarma. Tím spíše, když nominace jsou založeny na tom, jaké aplikace redaktoři sami vyzkoušeli a používají. Právě proto dáváme na konci každého dílu slovo vám – našim čtenářům – abyste doplnili seznam o aplikace, které v něm dle vašeho mínění chybí.

Nominovat můžete například:

 • Programy, využívající webové brány operátorů k odesílání bezplatných SMS.
 • Aplikace pro textovou komunikaci, fungující na vlastní platformě.
 • Komplexní nástroje pro komunikaci skrze více platforem.
 • Programy, skrze které je možné realizovat bezplatné hlasové hovory.
 • Aplikace pro komunikaci s přenosem obrazu (videohovory).

Samozřejmě můžete nominovat jak jednoúčelové aplikace, které nabízejí jen jednu funkci, tak i komplexnější programy, ze kterých třeba můžete psát i volat.

Uzávěrka je ve čtvrtek 18. června v 6:00., proto své nominace neodkládejte!

Prosíme především o pokud možno co nejdetailnější popisy funkcí a zdůvodnění, proč si nainstalovat právě ten či onen program, které by se daly citovat v článku jako vaše doporučení!

Chcete-li nominovat více programů, můžete formulář použít vícekrát.

Nominace byly ukončeny. Článek vyjde 25. června.

 

Komentáře

Pan H.

Pan H.

11.6.2015 6:08

Free SMS Sender ma uz skoro rok problemy (mrknete do komentaru k aplikaci) a Vy ho doporucujete?

Misto neho uz kazdy pouziva osvedcenou aplikaci Oskarek.

ShevaCZE

ShevaCZE 0

z aplikace
11.6.2015 6:11

Misto sms sendru a oskraku uz vetsina pouziva klasickou aplikaci na sms, vzdyt ma vetsina vse neomezene :)

kaba

kaba

11.6.2015 7:17

“WhatsApp bych se nebál označit jako TOP aplikaci pro bezplatné chatování” …což není pravda, po roce provozování tohoto kecálka je aplikace zpoplatněna !!! není to sice moc, ale zdarma jak je uvedeno v článku to není

marty88

marty88

11.6.2015 7:22

Ma niekto skusenosti s tou aplikáciou Disa??
Na sms pouzivam Chompsms a aj Messenger ,tak rozmyslam ,ze by som oboje odinstaloval a pouzival len Disa. Kedze to je beta verzia ,tak sa bojim bugov a nedostatkov…Co hovorite na tu aplikaciu prosim vas??

mimar48

z aplikace
11.6.2015 7:25

Čím že to telefonuje pan Mišák, když používá Hangouts jak v telefonu, tak i v mobilu?

k8

k8

11.6.2015 7:36

A další zbytečnej článek :) Ani to nemusím číst a hned mi bylo jasný, co za aplikace tam bude. Už stokrát o nich bylo napsáno, tak proč to nezkusit po sto prvé, ne? :)

Tester0126

Tester0126 0

11.6.2015 8:12

Ohledně Disa –> Tušim, že tu byl kdysi článek o tom, že když člověk používá alternativní aplikaci pro WhatsApp, tak ho Facebook zabanuje. Nebo?

Petr

Petr

11.6.2015 8:15

Vím, že nejsem jediný, koho Hangouts pravidelně v tu nejnevhodnější chvíli nechá naprosto na holičkách tím, že klíčovou zprávu nedoručí v sekundách, jak by jeden u Instant Messagingu čekal, ale až za několik (desítek) minut, zcela náhodně a nespolehlivě. Jsem překvapen, že informace o této nespolehlivosti v článku nezazněla.

barney

barney

11.6.2015 8:26

pre KABA: whatsapp mam siesty rok, a vzdy sa mi licencia posuva dalej bezplatne, treba najprv vyskusat ako to funguje. neviem sice preco sa to predlzuje automaticky ale funguje to zadara.

akagai

z aplikace
11.6.2015 8:35

Používám Whatsapp asi pět let a taky se mi to posunuje automaticky.

Juhele

Juhele

11.6.2015 8:54

ta Disa vypadá slibně. Ale nedaří se mi nikde najít (a zatím nemám možnost to vyzkoušet), co to vlastně umí za služby krom zmíněného Whatsapp a FB – jestli to jako umí aspoň klasický Jabber. Kdyby ano, tak bych mohl vyhodit Im+ a Whatsapp a mít jen tohle…

Michal

Michal

11.6.2015 9:23

Tenhle článek je trochu bezpředmětný – není volba, prostě člověk musí používat to, co protistrana. Ideální volbou je aplikace jako Disa, která umí více protokolů – jenže ono to fungovat nebude, protože provozovatelům ostatních kecálků velmi vadí, že někdo používá jejich protokol a oni z toho nic nemají.

V konečném důsledku má většina lidí nainstalováno několik kecálků…

BTW: chápe někdo, proč Hangouts neumí odstranit diakritiku z SMS? Vždyť je to pro programátora jeden řádek kódu a tedy práce na 30s?

Jack

Jack

11.6.2015 10:07

ChatSecure

SeppWinkler

SeppWinkler

11.6.2015 10:24

Vzhľadom na roztrieštenosť trhu týchto komunikátorov som sa rozhodol nepoužívať ani jeden. Medzi mojimi známymi sú používatelia WhatsApp, Viber, Hangouts, Skype aj Facebook. Nebudem mať nainštalovaných všetkých žrútov batérie, Mám neobmedzené SMS a Gmail, ktorého maily chodia okamžite, nevidím rozdiel medzi mailovou konverzáciou a týmto, nehovoriac o tom, že tie programy len spomalia systém a žerú baterku.

Piro

Piro

11.6.2015 10:38

Disa zatim umi FB, Whatsapp a SMS. Coz je presne to co pouzivam. Takze Disu mam v tel uz 3mesice a bez problemu slape.

Rango

Rango 0

z aplikace
11.6.2015 11:31

disa. to je to co jsem hledal. super. dík. snad nebude problém s whats app ohledně třetích stran.

David

David

11.6.2015 11:58

Viber má něco, co nemá žádný jiný messenger (snad kromě Hangouts):
Nativního klienta pro všechny platformy:
Android, iOS, WP, Windows, Linux, MacOS, ChromeOS.

mikeš

mikeš

11.6.2015 12:34

Co takhle hodnotit u jednotlivých aplikací i bezpečnost? Takový Viber je děravý jak řešeto…

radek

radek

11.6.2015 13:31

A blbý dotaz, nějaký messenger, který by zvládal SMS, Hangouts, Viber, skype a pokud možno i FB asi není co???

Zbyšek

Zbyšek

11.6.2015 14:12

Používám Telegram a jsem maximálně spokojený………..

Boston1

z aplikace
11.6.2015 14:20

Nejde mi do hlavy, proč je zde uveden i Messenger. Před nějakou dobou vyšel článek, jak Messenger monitoruje všechny a nyní je zde uváděny???

kiki

kiki

11.6.2015 15:06

Zmych cca 600 kontaktu Hangouts používají 3 lidé. Většina mladších je na FB messengeru, starší ročníky na Skype a čím dal víc na Viberu, případně Whatsapp.

Lukáš

Lukáš

11.6.2015 17:07

Kiki… To je tím, s kým se taháš. ;-)

Ladislav007

11.6.2015 19:15

Jsou SMS v Hangouts opravdu zadarmo? V obchodě Google Plaz v úvodu je napsáno že jsou zdarma. Po instalaci a kliknutí do nápovědy se dovídám že operátoři si mohou účtovat poplatky. Jak to tedy je ? Mám Hangouts nastaven jako hlavní pro SMS. Data vypnuta. A jedu jen přez WIFI. Přesto byl pěkný účet za SMS od operátora. Poradí někdo?

Lukáš

Lukáš

11.6.2015 19:55

Ladislav007: Pokud přes Hangouts pošlete klasickou SMS, je placená dle vašeho tarifu u operátora. U takové zprávy se objevuje “přes SMS.” Pokud posíláte Hangouts bezplatné zprávy (odesílány čistě přes internet), které neposíláte na něčí telefonní číslo, ale vlastně na jehho google profil, je to neomezeně zdarma. Klasické SMS jsou tedy samozřejmě placené, posíláte je přes operátora, Hangouts je pak jen aplikací, která vám to zprostředkuje.

Vestor

Vestor

11.6.2015 22:20

Mě přijde situace následující. Facebook dneska vládne stejně jako kdysi měli všichni ICQ. Je to prostě o tom, kde najdete nejvíc kontaktů. Messenger je relativně vyladěný, s decentním rozhraním. Skype je sice populární, ale většina ho má pouze na PC pro předem plánované (video)hovory. Hangouts je hrůza, kde není poznat kdo je online, používají to akorát 2 lidi. Viber je přeplácaný a lehce infantilní, je tam asi 5 kontaktů. Whatsapp jsem nezkoušel, ale množství kontaktů bude asi jako Viber. Facebook je momentálně nejpopulárnější, každý kdo používá některou z alternativ má zároveň i FB. Až přijde něco nové populární, klidně ho nahradím, ale mít v telefonu 5 komunikátorů pro každého jednotlivce odmítám.

Rafi

Rafi

z aplikace
12.6.2015 7:49

Telegram je nej, nesleduje a funguje

Netolish

Netolish

12.6.2015 8:33

V dnešní době plné šmíráků TextSecure

Dawe

Dawe

12.6.2015 10:08

DISA je paradni program vse v jednom doporucuji. Ovsem telegram jejeste lepsi skoda ze ho nema vic lidi.

VSA

VSA

13.6.2015 9:37

Asi nejvíc lidí by šlo propojit, pokud by došlo k volitelnému propojení komunikace Whatsapp s FB. Což není nereálné, ale asi se to neplánuje.
Škoda, že operátoři před lety cenově zazdily MMS. To mohl být slušný kompromis rozšířenost-možnosti obsahu, oproti SMS. Teď už to je mrtvé a z komfortnějších kecálků už lidi zpět nepřetáhnou i pokud by to bylo zdarma.

Co asi bude za pár let? ICQ je ukázka, že nic není věčné.
Já zvolil FB / SMS, e-mail. Raději bych používal něco jiného, kde lze komunikaci volitelně end-to-end šifrovat. Jenže nic není více rozšířené. Ani digitální podpis u e-mailu většina lidí nezná.

wentink

wentink

26.6.2015 11:59

Díky moc za apku DISA. Používám od včerejška a nemohu si jej vynachválit. Jediné mínus je možná, že aplikace je v angličtině, ale i tak je nastavení přehledné. Lze spojit např. jeden kontakt s Whatsapp a FB, a potom v chatu se velice jednoduše jedním klikem člověk přehodí, zda chce odpověď poslat z FB nebo Whatsapp.

wentink

wentink

26.6.2015 12:05

To Rafi: Telegram je asi bezpečnější, ovšem když jsem si jej nainstaloval, tak jsem zjistil, že z mých kontaktů ho používá jen jeden kontakt. Potom je mi tento program na nic, když si nemůžu psát s ostatními.

Jack

Jack

26.6.2015 13:14

Já nedám dopustit na ICQ – krom psaní zpráv umožňuje video i normální hovory, pěkné uživatelské prostředí, velikost normální, funkčnost skvělá :-)

albion66

28.6.2015 19:22

Já osobně dávám přednost aplikaci Viber, ta jde napříč platformami. Používám jej jak na Androidu tak na Windows Phone a samozřejmě na Linuxu a Windows. Hangouts samozřejmě nezatracuji.

L.Kalendarius

L.Kalendarius

29.6.2015 16:24

Hangouts nedrží krok vývoje s potřebami uživatelů. Nedávná “úžasná” zpráva o navýšení počtu možných osob v hangoutu ze 100 na 150 je hodně s křížkem po funuse.

Takže Slack

janzik

janzik

1.7.2015 13:36

a zkoušel se nekdo podivat co ty aplikace chtejí vse za oprávnění? třeba takový Viber bych si do telefonu nenainstaloval ani kdyby mi za to platili

Sarger

Sarger 0

3.7.2015 15:41

Ohladne Disa.

Používam už viac ako mesiac na základe novinky z SA. Jednoduché, prehľadné a hlavne šikovné. Dlhú dobu som fb správy riešil cez browser, keďže odmietam mať ich sračky nainštalované a Disa to plnohodnotne nahradzuje. Teším sa na ďalšie aktualizácie a rozšírenia.

cajky

cajky

14.7.2015 9:59

Disa- nejde mi rozchodit na Honoru 3c led diodu, jinak perfektni appka. Nevi nekdo, jak to udelat? Diky.

RSS (komentáře k článku)