Via Browser: Prohlížeč nejen pro odpůrce Chrome

Via Browser

Surfování na mobilních telefonech je dnes běžnou záležitostí. Většina uživatelů dnes sáhne po předinstalovaném prohlížeči Google Chrome, který ale nemusí vyhovovat každému. Dnes si představíme Via Browser – rychlý a nenáročný prohlížeč pro každého.

Via Browser: Rychlost a jednoduché rozhraní především

Google Chrome je bezesporu schopný prohlížeč, o čemž svědčí i jeho popularita mezi uživateli. Ta je ale velkou měrou způsobena hlavně předinstalováním prohlížeče do telefonů s Androidem, protože se spousta běžných uživatelů již po jiném prohlížeči nepídí. Dnes si ale představíme velmi zajímavou alternativu – Via Browser. Tento prohlížeč sází hlavně na rychlé zobrazování stránek a rozhraní, které ničím neruší a snaží se na co největší plochu zobrazit samotné stránky a ne části aplikace.

Ve standardním rozlišení je tradičně v horní části zobrazena lišta s adresou webové stránky. Tuto lištu lze použít i pro vyhledávání (standardně v Googlu). Spodní část pak nabídne možnosti zpět, vpřed, domů, přepínání dalších stránek či přístup k dalším volbám. V prohlížeči nechybí anonymní režim, režim pro PC, blokování reklam, historie, sdílení, ukládání stránek apod. Pokud navíc v nastavení zvolíte režim UI jako Simple, zabere navigace pouze spodní část obrazovky. Zbytek plochy tak bude pro samotné stránky.

Spousta možností v nastavení

Ačkoliv je Via Browser připraven pro surfování ihned po prvním spuštění, rozhodně se vyplatí nahlédnout i do nastavení. Kromě zmíněné změny UI můžete měnit také identifikaci prohlížeče, nastavit domovskou stránku, měnit vzhled úvodní obrazovky, měnit složku pro ukládání souborů, nastavit mazání keše po ukončení aplikace a další. Prohlížeč umožňuje také automatické skrývání panelů při posunu stránky nebo kliknutí.

Zobrazení zdrojového kódu, snímek obrazovky a další

Přestože aplikace zabírá v telefonu jen 3,7 MB, nabídne i některé pokročilejší funkce. Jmenovat můžeme například zobrazení zdrojového kódu stránky, což zrovna není pro prohlížeče standardem. Potěší i funkce screenshot, hledání na stránce, překladač (bohužel ne do češtiny), zobrazení síťového záznamu či tvorba zkratek na domácí obrazovku. Via Browser toho nabídne opravdu dost. K dokonalosti snad chybí jen čeština, bez které se ale spousta uživatelů obejde. Ocenili bychom rovněž zalamování textu, jako to umí například Opera, či podpora Adobe Flash. Jinak ale není co vytknout.

Prohlížeč, který toho nabídne hodně

Via Browser se nechce stát nejvybavenějším prohlížečem na trhu, ale přináší naopak výborný kompromis mezi rychlostí, velikostí a funkcemi. Samotná aplikace v telefonu zabírá jen něco přes 3,5 MB, přesto nabídne velice rychlé surfování, základní funkce prohlížeče i něco navíc. K dispozici je navíc úplně zdarma, takže ji doporučujeme minimálně vyzkoušet.

Via Browser - Fast & Light
Via Browser - Fast & Light
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)