Odvážný tah: Samostatné VAIO uvedlo svůj první tablet TL10

Tablet VAIO TL 10 parametry specifikace představení

Zatímco téměř všichni velcí hráči se již úspěšně svezli na koronavirovou pandemií obnoveném a nyní už znovu upadajícím zájmu o tablety, stále se objevují výrobci, kteří mají chuť to v této oblasti zkoušet. Před několika hodinami do této “vody” oficiálně vstoupila značka VAIO, která před několika lety pod hlavičkou Sony tablety zastřešovala, nicméně v rámci samostatném fungování představila prvotinu jménem VAIO TL10. Zatím na trhu v Brazílii.

Tablet VAIO® TL10: Mais desempenho e espaço para o conforto da sua rotina

Tablet VAIO® TL10: Mais desempenho e espaço para o conforto da sua rotina

O odvážný tah jde nejen s ohledem na zmíněný úpadek zájmu o tablety, ale i kvůli nepříliš oslnivým specifikacím tohoto nového zařízení. Ze zajímavých vlastností můžeme zmínit systém Android 13, stereo reproduktory či připínací klávesnici v základním balení. Zde ale výčet extra taháků končí. VAIO TL10 je vybaven 10,4palcovým IPS LCD displejem s rozlišením 2 000 x 1 200 pixelů, procesorem UNISOC Huben T616, 8GB RAM a 128GB interní úložištěm. které se dá rozšířit kartou až na 1 TB.

O focení se starají 8MPx senzor vzadu a 5MPx snímač vepředu. Kromě Wi-Fi a Bluetooth má tablet i LTE konektivitu. Na těle je i audio jack. Baterie má kapacitu 7 000 mAh a podporuje 18W nabíjení. To jsou parametry, kterými se chlubí řada dalších tabletu, například i z Číny. V takové konkurenci bude tato novinka velmi těžce bojovat. Rozhodující bude cena. V Brazílii je nastavena v přepočtu za cca 7 700 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik byste dali za takový tablet? A máte tip na podobný?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)