V letošním roce se dočkáme hry Minecraft také na Androidu

google vs microsoft

Populární a svým zpracováním velmi svérázná hra Minecraft se podle vyjádření svých tvůrců má v letošním roce dočkat verzí pro mobilní zařízení. Konkrétně mají být ve vývoji porty pro systémy Android OS a iOS. Původně byl zvažován vývoj těchto aplikací cizí firmou, nakonec se ale vývojáři rozhodli vydat je sami, dočkat bychom se tak měli zřejmě až později v tomto roce.

Minecraft

Stávající Minecraft je stále ve fázi beta, jeho vývoj byl po dlouhou dobu koníčkem jednoho programátora, který posléze díky raketové popularitě této indie hry opustil své zaměstnání a pustil se do vývoje naplno (hru už koupilo přes 1,3 milionu lidí, svému tvůrci vydělala miliony EUR, viz také nedávné problémy se zablokováním PayPal účtu, na kterém měl autor přes 600 tisíc € za prodeje z poslední doby)

Kdo Minecraftu propadl, tomu není potřeba nic dalšího popisovat, kdo jej vidí poprvé, je zpravidla šokován kostičkovatou grafikou a jak může někoho takovýto druh sand-box hry bavit (stavět a bourat kostičky, chodit po světě, nechat se pronásledovat potvůrkami… možnosti tvorby vlastních světů jsou přitom nepřeberné, viděli jsme např. v akci funkční simulace počítačového procesoru, model celé Zeměkoule, a vkusnou architekturu v tomto světě předvedl i jeden soutěžící z naší narozeninové soutěže :)) … no, my jsme vás varovali ;-)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)