TOPlist

Elon Musk má prý úřední povolení zkoušet mozkové implantáty

Elon Musk Neuralink implantáty povolení FDA

Podnikatel Elon Musk má nejspíš oficiálně otevřená vrátka k dalším zajímavým experimentům. Jeho společnost Neuralink ve čtvrtek oznámila, že získala od amerických regulačních orgánů povolení testovat své mozkové implantáty na lidech. Rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) je velkým krokem k tomu, aby firma mohla začít testovat přímé propojení mozku s počítačem.

„Tvrdě pracujeme na tom, abychom byli připraveni na náš první lidský implantát. A samozřejmě chceme být nesmírně opatrní a ujištěni, že to bude dobře fungovat, než vložíme zařízení do člověka,“ řekl Musk při prezentaci těchto velkých plánů vloni v prosinci. „Jakkoli to může znít zázračně, jsme přesvědčeni, že je možné obnovit plnou funkčnost těla někomu, kdo má přerušenou míchu,“ hýří optimismem excentrický podnikatel, jehož konečným cílem je prý zajistit, aby lidé nebyli intelektuálně převálcováni umělou inteligencí.

Ještě o něco dříve firma Neuralink ukázala několik opic, které prostřednictvím implantátu „hrály“ základní videohry nebo pohybovaly kurzorem na obrazovce. Musk uvedl, že se společnost pokusí implantáty použít například k obnovení zraku a pohyblivosti u lidí, kteří tyto schopnosti ztratili. Firma zatím nenaplánovala oficiální přijímání dobrovolníků. Mezi další společnosti pracující na podobných systémech patří Synchron, který v červenci oznámil, že ve Spojených státech implantoval první rozhraní mezi mozkem a strojem.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Na co byste chtěli v hlavě implantát?

Zdroj: lgt

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)