TOPlist

Uniklé obrázky nové služby Google Babel potvrzují její existenci

google-babble

Dohady okolo sloučení služeb pro rychlé posílání zpráv nabírají na intenzitě. Už jsme vás o tomto chystaném kroku společnosti informovali nejprve ve spojitosti s domnívaným názvem Google Babble, který jsme pak v dalším článku upřesnili jako Google Babel.

Server TechRadar publikoval několik screenshotů, které získal od nejmenovaného zaměstnance společnosti Google. Samozřejmě se může jednat o sofistikovaný podvod nebo zcela záměrný trolling zpravodajských serverů, ale pojďme se na chvilku tvářit, že je vše stoprocentně pravé a jednotlivé obrázky si trochu rozebereme.

Babel_hoverover-580-75

Na první fotografii vidíme horní část nového klienta pro GTalk. V ní se nachází dva odkazy – feedback a revert to old chat. Zatímco druhá volba evidentně slouží k přepnutí do starého designu (k novému vzhledu se dostaneme trochu později), po najetí na první se zobrazí věta „What do you think about Babel in Gmail?“ neboli „Co si myslíte o Babelu v Gmailu?“

Babel hangout edited-580-90

Další dvojice fotografií nám představuje nový vzhled zpráv, které se nyní zobrazují podobně jako například v Trillianu. Každý má jiný vkus, proto necháme zhodnocení nového designu na vás. Jsme zvědaví, kdo se bude přimlouvat za návrat starého strohého výpisu. V druhé části pak vidíme zásobu grafických ikonek, které bude patrně možné ke zprávě připojit.

Než se podíváte na zbytek fotografií, je potřeba ještě jednou vyzdvihnout fakt, že zdroj TechRadaru si přál zůstat v naprosté anonymitě a nebylo možno získané informace nikterak ověřit. TechRadar se pokusil ještě vyloudit nějaké informace ohledně možného odkoupení WhatsApp společností Google, ale jednoznačnou odpověď nedostal. Prý se ale „chystají změny v oblasti mobilní reklamy“.

Google I/O se blíží, takže bychom se vůbec nedivili, kdyby se ještě před zahájením objevily další úniky.

babel_settings-580-90

Babel Chat-580-90

Zdroj: TechRadar

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)