Menu

Nová služba Googlu by se mohla jmenovat Babel

Jak jsme vás nedávno informovali, podle uniklých zpráv se Google dost možná chystá sloučit několik svých “kecálků”, neboli klientů pro zasílání rychlých zpráv, do jedné služby. Tehdy se mělo za to, že se služba bude jmenovat Babble, což v překladu znamená “blábolení”. Ano, návaznost na konverzaci tu jistě je, ale není to trošku infantilní název pro poměrně důležitou službu?

images (4)

Zdá se, že to skutečně s názvem bude nakonec jinak. Podle všeho by se správně měla služba jmenovat “Babel”. To už dává větší smysl. Vězte, že Babel je anglické jméno pro Babylón, od kterého již můžeme vysledovat souvislost s Babylónskou věží – tedy místem, kde podle Bible došlo ke stvoření rozdílných jazyků. To je právě případ i Googlu, jeho “kecálci” také hovoří různými jazyky a navzájem si nerozumí: Google Talk, Google+ Messenger, Google Voice…

images (5)

Interní zdroj navíc vytáhl ven některá nová fakta o připravované službě. Měla by umožňovat přístup ke seznamu konverzací odkudkoliv, představí nové grafické rozhraní, přidá skupinové konverzace a navrch přibude posílání obrázků a sjednocené notifikace na všech podporovaných zařízeních. Samozřejmě Google žádná z těchto tvrzení zatím nepotvrdil a tak nezbývá než dále čekat na nějaké nové informační “drobky”, které budeme moci vyzobat. Zatím totiž vypadá Babel jako velmi dobrý tah.

Zdroj: Droid Life

 

Komentáře

Neználek

Neználek

1.4.2013 8:33

Aprííííl. To nás ale pěkně tahíte za fusekli :)

Sumerian

sumerian 0

1.4.2013 8:48

Netahaj. A já už to chci!

Anonymous

Anonymous

1.4.2013 10:41

Google ma dnes uplne inu (a lepsiu) novinku: http://www.google.com/landing/nose/
:-D

fffapéginwbo

fffapéginwbo

1.4.2013 11:29
McBain

McBain

2.4.2013 19:10

Myslím, že integrace překladače nezůstane opomenuta …

Orbit09

2.4.2013 20:10

V nadpisu máte Babel a jmenuje se to Babble

Adam Dvořák

Adam Dvořák

13.4.2013 20:33

to Orbit09:
Možná by stačilo si článek přečíst….

RSS (komentáře k článku)