TOPlist

Nová služba Googlu by se mohla jmenovat Babel

google-babble

Jak jsme vás nedávno informovali, podle uniklých zpráv se Google dost možná chystá sloučit několik svých „kecálků“, neboli klientů pro zasílání rychlých zpráv, do jedné služby. Tehdy se mělo za to, že se služba bude jmenovat Babble, což v překladu znamená „blábolení“. Ano, návaznost na konverzaci tu jistě je, ale není to trošku infantilní název pro poměrně důležitou službu?

images (4)

Zdá se, že to skutečně s názvem bude nakonec jinak. Podle všeho by se správně měla služba jmenovat „Babel“. To už dává větší smysl. Vězte, že Babel je anglické jméno pro Babylón, od kterého již můžeme vysledovat souvislost s Babylónskou věží – tedy místem, kde podle Bible došlo ke stvoření rozdílných jazyků. To je právě případ i Googlu, jeho „kecálci“ také hovoří různými jazyky a navzájem si nerozumí: Google Talk, Google+ Messenger, Google Voice…

images (5)

Interní zdroj navíc vytáhl ven některá nová fakta o připravované službě. Měla by umožňovat přístup ke seznamu konverzací odkudkoliv, představí nové grafické rozhraní, přidá skupinové konverzace a navrch přibude posílání obrázků a sjednocené notifikace na všech podporovaných zařízeních. Samozřejmě Google žádná z těchto tvrzení zatím nepotvrdil a tak nezbývá než dále čekat na nějaké nové informační „drobky“, které budeme moci vyzobat. Zatím totiž vypadá Babel jako velmi dobrý tah.

Zdroj: Droid Life

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)