Umíte parkovat? Zkuste to v nové hře Real Car Parking 2

Umíte-parkovat-Zkuste-to-v-

V autoškole vás naučí řídit, ale jen málokterý instruktor riskuje infarktové situace praktickou výukou parkování. Není proto překvapivé, že mnoho řidičů neumí často i dlouho po absolvování jízd zaparkovat. Jak jste na tom vy? Umíte parkovat? To si můžete vyzkoušet v nové hře Real Car Parking 2.

Obsah článku

Co hra Real Car Parking 2 slibuje?

V popisku v Obchodě Play autoři z Genetic Studios vyzdvihují především vysokou úroveň simulace a špičkovou grafiku. Jako hlavní vlastnosti pak jmenují:

 • Realistická grafika předčí vaše dosavadní zkušenosti z podobných her.
 • Během parkování můžete, stejně jako ve skutečném autě, používat zpětné zrcátko.
 • Méně zkušeným mohou pomoci parkovací senzory.
 • Díky realistickému chování a zvukům si budete připadat jako ve skutečném autě.
 • Detailní interiéry aut podle reálných předloh.
 • Možnost přizpůsobovat a vylepšovat auta.
 • Realisticky zpracované prostředí vám přinese zážitek z parkoviště, vícepodlažních garáží a dalších míst.
 • Nezapomeňte při parkování dávat správně směrovky!
 • Celkem čtyři různé úhly kamery.
 • Několik způsobů ovládání (volant, tlačítka a nakláněním zařízení).
 • Podpora více jazyků (čeština však chybí).

 

Real Car Parking 2 – Official Trailer (Android & iOS)

Real Car Parking 2 - Official Trailer (Android & iOS)

Umíte parkovat? Tak to dokažte!

Po prvním spuštění můžete aplikaci propojit se službou Hry Google, díky čemuž budete mít zálohovaný svůj postup. Následuje úvodní animace plná vysněných aut, s jediným tlačítkem Play, vyzývajícím ke hře. Poté si můžete vybrat jeden ze čtrnácti jazyků – bohužel čeština v nabídce chybí.

Pak už se ocitnete v hlavní nabídce. Hru zahájíte přes dlaždici Play, načež dostane na výběr z několika sekcí. Pro začátečníky je otevřený jen úvodní režim Starter Mode, kde vás čeká několik úrovní s postupně rostoucí obtížností. S první jízdou vám pomůže průvodce, který vysvětlí základy ovládání. Hra má i výchovný podtext, když upozorňuje na nutnost připoutat se před jízdou bezpečnostním pásem. Pro začátek můžete nabourat kolem stojící auta až třikrát, nicméně to určitě není něco, co byste měli zkoušet ve skutečném životě. Vaším prvním vozem bude VW Golf, nicméně vozidla zjevně nejsou licencovaná, proto nemají oficiální loga, nicméně jsou jednoznačně identifikovatelná.

Podívejme se nyní na ovládací prvky na obrazovce. V pravém horním rohu je ozubené kolečko, sloužící pro vstup do nastavení. Zde můžete ovlivnit způsob ovládání (zatáčení nakláněním/šipkami/volantem na obrazovce), zvuky a grafiku. Vedle tohoto tlačítka je přepínač kamery – k dispozici jsou čtyři pohledy: dva vnější z nadhledu, jeden z pozice řidiče a poslední je pohled vzad. Následuje řadicí páka, na které v případě manuálu zadáváte rychlosti, u automatu volíte režim (D=jízda, P=parkování, R=zpátečka).

Dále jsou na obrazovce pedály plynu a brzdy. V levém horním rohu jsou indikátory: jeden ukazuje rychlost, druhý počet nárazů. Dále jsou zde tlačítka pro zapínání/vypínání světel, výstražná světla a směrovky.

Nová auta, vylepšování a peníze

Postupně se budete prokousávat stále obtížnějšími úkoly, čímž odemknete další herní úrovně a dostanete odměnu. Po splnění levelu si můžete oddechnout u povinné reklamní přestávky v podobě celoobrazovkové reklamy.

Pokud vás přestane bavit ježdění s jedním autem, můžete si v sekci Garage koupit nové. Výběr je skutečně široký, počínaje VW přes BMW, Fiat, Mercedes, až třeba po Ford Mustang či Ferrari. Již zakoupená auta lze dále vylepšovat – tedy změnit jim barvu, případně je polepit samolepkami. Ani v tomto případě se však neobejdete bez našetřené herní měny. Tímto způsobem se postupně prokoušete několika úrovněmi, našetřené peníze a zlaté cihličky pak utratíte za lepší a lépe vybavená auta.

Pokud nechcete čekat a potřebujete ta nejlepší auta hned, připravte se, že budete muset sáhnout do peněženky. Nejvýhodnější balíček, obsahující 15 tisíc zlatých cihliček či 2,5 milionu herních dolarů, vás v nákupech v aplikaci přijde na 150 Kč.

Resumé

Hra Real Car Parking 2 je poměrně zajímavou výzvou. Nestojí totiž na tom, abyste co nejrychleji projeli zadanou trať a ideálně deklasovali své soupeře, ale budete muset prokázat, že umíte parkovat. Kromě okolo stojících aut budou vašimi nepřáteli zdi garáží, různá zábradlí, kužely a také příšeří, ve kterém se většina úrovní odehrává. Úrovně nejsou příliš dlouhé, takže poslouží jako ideální „záchodovka“.

Kritizovat budeme jen poměrně velké množství reklamy – kromě vodorovných proužků, které často zakrývají podstatnou část nabídek, je hráč vystaven reklamnímu videu po každém dokončeném levelu. A to nám – i s ohledem na nastavenou monetizaci přes herní měnu – připadá už trochu moc. Alespoň trochu kladně hodnotíme možnost se za 25 Kč reklamy úplně zbavit.

Real Car Parking 2 je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu si hru nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,5 svědčí o evidentně převažující spokojenosti. Instalační balíček velký 51 MB můžete použít na telefonech s Androidem 4.1 a vyšším.

Real Car Parking 2 : Driving School 2020
Real Car Parking 2 : Driving School 2020
Tak co jste ve hře zjistili? Umíte parkovat?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)