Umělá inteligence od Huawei pomáhá v Číně s diagnózou na “cétéčku”

umělá inteligence Huawei koronavirus

Čínská firma Huawei přišla s dalším řešením, které pomáhá v boji proti pandemii koronaviru SARS-CoV-2. V domovské zemi navázala spolupráci s Huazhong University of Science & Technology a firmou Lanwon Technology a vyvinula umělou inteligenci, která je schopná během několika sekund odhalovat onemocnění ze snímků z počítačové tomografie neboli takzvaného “cétéčka” (CT). Největší přínos tkví právě v rychlosti, ale samotná existence tohoto pomocníka je také důležité. V některých regionech totiž citelně chybí lékaři, kteří snímky vyhodnocují. Nový chytrý systém jim předává již vyhodnocené výsledky k sekundární kontrole. Tím se významně zefektivňuje chod nemocnic a odbavování případů. Huawei umělá inteligence tedy prakticky pomáhá odhalovat koronavirus a případně lépe poznávat průběh nemoci.

Huawei umělá inteligence koronavirus screen

Jako vstup dat pro umělou inteligenti posloužily informace o stovkách nakažených Číňanů a pro porovnání také několika zdravých. Software se přitom dál učí a pracuje podle všeho velmi precizně. Jeho výsledky jsou údajně konzistentní. Systém běží na platformě Huawei Cloud. Počítačová tomografie aneb “cétéčko” je považováno za jednu z nejúčinnějších metod pro odhalování příznaků nemoci na plicích a zkoumání jejího průběhu. Umělá inteligence od Huawei citelně uvolňuje ruce lékařům, které koronavirus plně zaměstnává.

Byli jste někdy na CT? Jak dlouho vyšetření trvalo?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)