Nové Ultra HDR focení asi nebudou umět všechny Samsung mobily

Ultra HDR foto Android 14 Samsung omezení

Společnost Google před několika dny na své konferenci I/O představila nejen několik nových produktů a služeb pod svou vlastní značkou, ale zmínila také pár univerzálních funkcí pro připravovaný systém Android 14. Patřit by mezi ně mělo také focení ve formátu Ultra HDR, které je schopné zaznamenávat a ukládat velmi kvalitní snímky s desetibitovou hloubkou barev. Na tuto novinku se automaticky začali všichni těšit, ale konkrétně ze strany společnosti Samsung přišlo velmi rychlé zchlazení tohoto nadšení.

HDR Ultra HDR Android 14

Jeden z moderátorů na oficiálním fóru vysvětluje, že možnost pořizování snímků ve formátu Ultra HDR je podmíněno nejen dostatečnou foto výbavou, ale také patřičným displejem. Nepřímo tak naznačil, že toto kvalitní focení asi dostanou k dispozici jen majitelé dražších Samsung mobilů, které mají HDR displeje. V tuto chvíli by šlo jen o mobily z řad Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy Z a pár modelů ze série Galaxy A. Přesný seznam ale zatím neznáme, tak se nechejme překvapit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak jste spokojení s fotkami z vašeho mobilu?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)