Nový web ukazuje zničenou Ukrajinu přes 360° panoramata

Ukrajina válka web 360war 360 panoramata prohlídka

Zprávy a svědectví o válce na Ukrajině se skrze média a sociální sítě dostávají k lidem po (téměř) celém světě v různých formátech. Ty, které dokáží na dané místo “vtáhnout” příjemce úplně nejvíce, jsou samozřejmě vizuální. Například fotky a videa. Své o tom ví také ukrajinský fotograf Dmytro Malyshev, který se rozhodl ve spolupráci s dalšími institucemi prezentovat následky krutého ozbrojeného konfliktu trochu netradičním, technologicky pokročilejším způsobem. Skrze webové stránky, na niž se nachází 360° panoramata z míst jako Buča, Irpiň nebo Hostomel.

“Projekt ukazuje, jak vypadají ukrajinská města a obce po útoku Ruska: po osvobození od okupace, po dělostřelecké palbě a leteckých úderech. Jak se útulné malebné uličky plní zdemolovanými budovami, spálenými stroji a těly zabitých,” vysvětluje Malyshev na stránkách 360war.ua, co jej motivovalo začít pořizovat trojrozměrné záběry míst, která už svět několikrát viděl i z příspěvků na sítích nebo titulních stránek novin.

V tuto chvíli se mohou návštěvníci webu (perfektně funguje i na mobilních telefonech) virtuálně postavit do ulic tří zmíněných obcí, ale v přípravě jsou záběry z dalších pěti míst. Je mezi nimi i letiště, kde bylo v prvních dnech války Rusy zničeno největší dopravní letadlo světa, Antonov An-225 Mriya.

Co říkáte na tuto informační iniciativu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)