Ukončení čtenářské ankety – jaký čtyřjádrový telefon je podle vás nej?

galaxy-S-III-vs-HTC-One-X-copy

Několik měsíců se v pravém spodním rohu našeho portálu nenápadně skrývala anketa, kde jste mohli vyjádřit svůj názor, který telefon s čtyřjádrovým procesorem by měl zahřívat vaši kapsu. Do hlasování se zapojilo přes 1500 z vás a nyní nadešel čas si shrnout výsledky. Který telefon si získal největší důvěru?

V době vyhlášení ankety byly představeny zejména 4 nejviditelnější telefony s čtyřjádrovými procesory – Samsung Galaxy S III, HTC One X, Huawei Ascend D Quad a LG Optimus 4X. Pojďme si krátce každý z mobilů představit.

Samsung Galaxy S III

Společnost Samsung si již dlouhou dobu udržuje stabilní pozici v High Endu se svou řadou Galaxy S. Ta se dostala na výsluní zejména díky modelu Galaxy S II, který se stal jedním z nejprodávanějších androidích telefonů vůbec. Třetí model tak měl před sebou nelehký úkol – vyrovnat se slávě svého mladšího brášky a znovu se pasovat na nejlepší telefon současnosti. I když to Samsung neměl jednoduché, již nyní se dá s klidným svědomím říci, že se mu to podařilo. Samsung Galaxy S III se prodává skvěle. A co “estrojka” uživateli nabídne?

Velikost displejů stále roste a i Samsung zareagoval, když do těla telefonu vpravil 4,8palcový SuperAMOLED displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Nikoho nepřekvapilo, že se o běh přístroje stará procesor Exynos, který si Samsung vyrábí sám. Třetí generace řady S dostala čtyřjádrový Exynos 4412 na taktu 1,4 GHz a grafický akcelerátor Mali-400MP. Paměť RAM se ustálila na hodnotě 1 GB. Galaxy S III může zaujmout systémem 4.1 Jelly Bean, ale také například skvělým 8MPx fotoaparátem, který se řadí mezi to nejlepší, co můžeme v mobilním přístroji dostat.

galaxy-s-iii

HTC One X

Na pomyslný trůn mezi telefony se chtěl dostat také tchajwanský výrobce, který na začátku roku představil zbrusu novou řadu One. Želízkem v ohni měl být model One X, který byl postaven přímo proti největšímu konkurentovi – modelu Samsung Galaxy S III, který v té době sice ještě nebyl oficiálně představen, přesto se letošní souboj těchto přístrojů odhadoval již dlouho dopředu.

One X disponuje 4,7palcovým Super LCD2 displejem s HD rozlišením (1280 x 720) a i když se nejedná o oblíbenou technologii SuperAMOLED, displej je v podání barev možná ještě o něco lepší než verze od Samsungu a HTC zde zabodovalo. Špatně na tom není model ani s výkonem, neboť jej pohání čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3, který disponuje i velmi výkonným grafickým čipem GeForce, paměť RAM nabyla velikosti 1 GB. To vše doplňuje výborný 8MPx fotoaparát, který HTC kompletně oproti předchozím modelům přepracovalo. Co na plat, HTC si na sebe upletlo bič kvůli absenci slotu pro paměťové karty a malé kapacity baterie, která způsobila nízkou výdrž. Kvůli celistvé konstrukci zařízení navíc není možné baterii vyměnit.

HTC_One_X_Front_Left

Huawei Ascend D Quad

O velké překvapení a rozruch se postarala čínská společnost Huawei (wah-wej), která v únoru na MWC v Barceloně představila svou vlajkovou loď. To by nebylo až takové překvapení, kdyby v srdci přístroje netepalo vlastní čtyřjádrové řešení K3V2 s taktem 1,5 GHz. Taktéž na velikosti displeje se nešetřilo a uživatel bude prstem kmitat po 4,5palcovém displeji s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů). Paměť RAM zůstala na 1 GB, velikost vnitřní paměti “pouze” na 8 GB. Ve výbavě nalezneme také 8MPx fotoaparát. To vše vypadalo velmi lákavě a spousta z nás byla zvědavá, kdy, jak a s jakou cenovkou se tento přístroj dostane na trh. Bohužel se Ascend D Quad potýkal s výrobními problémy a dnes se po něm slehla zem, což se odrazilo samozřejmě ve výsledcích naší ankety.

huawei-ascend-d-quad-white

LG Optimus 4X

Čtvrtým přístrojem do party v naší anketě je Optimus 4X od společnosti LG. Již v začátcích ankety se dalo lehce odhadnout, že tento model neskončí nejlépe. A důvod? Společnost LG si zavařila svým modelem LG Optimus 2X, který byl papírově i hardwarově výborný, celou věc neskutečně zhatila softwarová (ne)podpora ze strany LG. Od té doby se spousta lidí od LG odvrací a je tím postižen také model Optimus 4X. Ten nabídne 4,7palcový displej s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů), čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3 s taktem 1,5 GHz, 1 GB RAM a 8MPx fotoaparát. I když se jedná o nejlevnější čtyřjádrový model z výše jmenovaných, podpora je opět otázkou a trochu se nám zdá, že i samotné LG tento model nijak výrazně nepropaguje a soustředí se spíše na další své modely (Optimus G, Nexus 4, řada L atp.).

p880big

Výsledky ankety

Konečný počet hlasujících se ustálil na čísle 1564. Ten byl rozdělen do 5 možností, které jste mohli vybírat v pravé dolní části našeho webu. Jaký čtyřjádrový telefon si získal vaši největší důvěru?

Jaký čtyřjádrový telefon byste si zvolili?

  • Samsung Galaxy S III – 892 hlasů
  • HTC One X – 438 hlasů
  • Huawei Ascend D Quad – 109 hlasů
  • Jiný – 78 hlasů
  • LG Optimus 4X – 47 hlasů

graf_small

Není žádným překvapením, že největší důvěry se dočkal přístroj Samsung Galaxy S III následovaný modelem HTC One X. Překvapením možná bude, že si “estrojka” získala celých 57 %, což je více než dvojnásobek hlasů HTC One X na druhém místě (28 %). Jak je vidět, přístroj Galaxy S III se skutečně povedl. S velkým odstupem se na třetím místě umístil model od společnosti Huawei se 7 %, jako poslední pak Optimus 4X s pouhými 3 % hlasů.

Nadcházející anketa

[poll id=”28″]S ukončením jedné ankety nadešel čas, abychom vaše oči lákali na další možnost zanechat svůj hlas v pravé dolní části webu. Tentokrát se zaměříme na velikost telefonu, která se začíná stále zvětšovat a většina uživatelů z toho není nadšená. Nebo se mýlíme a většina dá přednost úhlopříčkám kolem 5″? To prozradí výsledky naší ankety.

Znění ankety:

Jakou velikost displeje preferujete?

  • menší než 3,5″
  • 3,5″ – 4″
  • 4″- 4,5″
  • 4,5″ – 5″
  • větší než 5″

galaxy-note-girl-with-phones

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)