TOPlist

Ubisoft vydává původního Raymana pro Android

Rayman Classic – náhleďák

Snad všemi oblíbený hrdina s hlavou, rukama i nohama oddělenýma od těla je zpět. Ano, řeč je o legendárním Raymanovi, ale vrací se trochu jinak, než byste asi čekali. Ubisoft totiž nevydává zcela novou hru, ale port původní hry Rayman, pojmenovaný Rayman Classic.

Herní série Rayman pochází z původních herních platforem, tedy ze starých herních konzolí a počítačů. Nyní si ale vůbec první hru z této legendární série můžete zahrát přímo na svém smartphonu. Zadarmo to sice nebude, ale těch 5$ (u nás necelých 164 Kč), které si Ubisoft účtuje, za tuto klasiku rádi zaplatíme.

Rayman Classic — Launch Trailer — Google Play

Rayman Classic -- Launch Trailer -- Google Play

Abychom případným mladším ročníkům trochu přiblížili, nad čím se to tu rozplýváme, tak vězte, že původní hra s Raymanem coby hlavním hrdinou vyšla již v roce 1995. Zahrát jste si ji tehdy mohli, pokud jste vlastnili Atari Jaguar, Sega Saturn, PlayStation nebo dostatečně výkonné PC. Ve své době se hra stala obrovským hitem, což umožnilo vznik celé série. V následujících letech pak tvůrci chrlili na hráče díl za dílem. Právě tato původní hra má rozhodně tu nejlepší atmosféru devadesátých let, skvělou herní dobu, krásně barevný vizuál i zábavné ovládání, které se nyní tedy přenáší na dotykovou obrazovku.

Rayman Classic je zkrátka hra, která je určena především oldschool hardcore hráčům. Je to hra, která patří do doby, kdy bylo možné se ve hře velice jednoduše ztratit, kdy ztráta posledního života znamenala prostě konec hry. Naštěstí (zejména pro tou dobou nepoznamenané hráče) je nyní možné hrát i snadný režim s neomezeným počtem životů.

Rayman Classic
Rayman Classic

Zdroj: AP.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)