TOPlist

Uber v Brně? Od dnešního dne je to realita

Uber v Brně

Dlouhé roky čekali obyvatelé Brna na to, než se spustí Uber i u nich. Dnes se konečně dočkali. S novým měsícem přichází na Moravu nový způsob dopravy. Uber v Brně bude stát stejně jako v Praze.

Brno je druhé město s podporou Uberu v ČR

Největší město na Moravě se tak připojuje k více než 500 městům z 80 zemí. V roce 2014 byla služba poprvé spuštěna v Praze, kde se stává stále oblíbenější a oblíbenější. V Praze se meziročně zvýšil počet jízd o 160%. Zajímavé je, že za poslední tři měsíce se téměř 10 tisíc lidí pokoušelo v Brně objednat Uber, i když v té době tam ještě ani nepůsobil. Podle průzkumu společnosti TNS AISA chtělo Uber v moravské metropoli celkem 79% lidí, kteří o Uberu věděli.

UBER aplikace v terenu nahled 28

Jak bude Uber v Brně fungovat?

Dostupná bude služba uberPOP, která nabízí čtyřdveřové auta, jako Škoda Fabia apod. Zpočátku může být dojezdový čas řidičů delší. Jakmile budou přidáváni noví partnerští řidiči, bude se čas dojezdu zmenšovat, aby byl jen pár minut tak, jak je tím Uber proslavený.

Cena uberPOP je na tom stejně jako v Praze. Základní jízdné je 25 Kč, cena za kilometr je 9,90 Kč a cena za minutu jízdy 3 Kč. Minimální jízdné pak musí být alespoň 55 Kč. Se spuštěním služby v Brně se také chystají různé promoakce. Po zadání promokódu AHOJBRNO dostanete první jízdu v hodnotě až 300 Kč zdarma.

Další promokód je UBERVIKEND, díky němu budete moci jezdit po Brně celkem 4 jízdy do 150 Kč zdarma. A to od pátku 3. února, do neděle 5. února. Pokud vaše jízda náhodou přesáhne 150 Kč, platíte pouze převyšující částku.

Uber - Request a ride
Uber - Request a ride

Vyzkoušíte Uber v Brně?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)