Menu

Uber v Brně? Od dnešního dne je to realita

Dlouhé roky čekali obyvatelé Brna na to, než se spustí Uber i u nich. Dnes se konečně dočkali. S novým měsícem přichází na Moravu nový způsob dopravy. Uber v Brně bude stát stejně jako v Praze.

Brno je druhé město s podporou Uberu v ČR

Největší město na Moravě se tak připojuje k více než 500 městům z 80 zemí. V roce 2014 byla služba poprvé spuštěna v Praze, kde se stává stále oblíbenější a oblíbenější. V Praze se meziročně zvýšil počet jízd o 160%. Zajímavé je, že za poslední tři měsíce se téměř 10 tisíc lidí pokoušelo v Brně objednat Uber, i když v té době tam ještě ani nepůsobil. Podle průzkumu společnosti TNS AISA chtělo Uber v moravské metropoli celkem 79% lidí, kteří o Uberu věděli.

Jak bude Uber v Brně fungovat?

Dostupná bude služba uberPOP, která nabízí čtyřdveřové auta, jako Škoda Fabia apod. Zpočátku může být dojezdový čas řidičů delší. Jakmile budou přidáváni noví partnerští řidiči, bude se čas dojezdu zmenšovat, aby byl jen pár minut tak, jak je tím Uber proslavený.

Cena uberPOP je na tom stejně jako v Praze. Základní jízdné je 25 Kč, cena za kilometr je 9,90 Kč a cena za minutu jízdy 3 Kč. Minimální jízdné pak musí být alespoň 55 Kč. Se spuštěním služby v Brně se také chystají různé promoakce. Po zadání promokódu AHOJBRNO dostanete první jízdu v hodnotě až 300 Kč zdarma.

Další promokód je UBERVIKEND, díky němu budete moci jezdit po Brně celkem 4 jízdy do 150 Kč zdarma. A to od pátku 3. února, do neděle 5. února. Pokud vaše jízda náhodou přesáhne 150 Kč, platíte pouze převyšující částku.

Uber
Uber
Price: Free

Vyzkoušíte Uber v Brně?

Zdroj: TZ.

 

Komentáře

mikihans

z aplikace
1.2.2017 22:41

Od kdy je Fabia sedan? :D pokud tedy nepočítám tu první verzi, která má “sedan” v názvu a téměř nikdo ji nemá :D

dunco

z aplikace
2.2.2017 1:07

Pokuď pro ně chcete jezdit, mají celkem zajímavé finanční podmínky, ale určitě ne výhodné pro Vás. S jedním takovým náhončím jsem měl zajímavý rozhovor a jeho arogance byla neuvěřitelná. Zřejmě se toho chytla další banda českých vychcánků. 😥😥

Martin P.

2.2.2017 8:14

Fabia Sedan? No nazdar! přestala se vyrábět cca, před cca deseti lety.

Kvalita vozů u Uber pop je problém , stejně takový vůz na ulici najít . Bez označení se mezi těma starejma pekáčema schová.

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

2.2.2017 8:21

Máte pravdu, informace jsem bral z tiskové zprávy, aniž by mi to docvaklo. Upraveno.

dunco

z aplikace
2.2.2017 9:06

Jezdí pro ně jakýkoliv auta, akorát podmínka byla, že nesmí být starší 9 let. Problém je spíše v tom, že si platíte veškeré opravy auta a benzín. Toto je nabídka pro absolutní zoufalce. Nabízeli mi 150-200Kč na hodinu, ale problém byl, že pouze na živnostenský list, takže po odečtení veškerých nákladů je to dost bída 😨😨.

Pospitch

2.2.2017 18:34

Nevite nekdo. Kdyz nekomu poslu pozvanku abyjsme oba meli sleva na svoje dalsi jizdy, muze ten clovek pouzit i tyto 2 promo kody? A daji se vubec pouzit oba dva promokody zaroven?

RSS (komentáře k článku)