Nákladní doprava budoucnosti? Uber Freight byl spuštěn

Uber Freight

Uber před časem představil novou službu, která se zaměřuje na nákladní dopravu. Uber Freight spojuje menší dopravní společnosti, nezávislé provozovatele a řidiče kamiónů s těmi, kteří potřebují převést náklad z bodu A do bodu B.

Uber Freight bude prozatím jen v USA

V základu funguje tato novinka úplně stejně jako klasický Uber, jezdit s ní můžou jen ověření řidiči. Služba bude dostupná prozatím pouze v USA. Když si aplikaci zapne řidič kamionu, tak uvidí v okolí dostupné zakázky. U ní pak uvidí cestu do cíle, cenu za přepravu a také informace o nákladu, jako je váha apod.

Introducing Uber Freight

Introducing Uber Freight

Když si řidiči přijmou zakázku, jednoduše si převezmou náklad a převezou ho na dané místo. V cíli cesty se zkontroluje to, jestli je náklad v pořádku. Pokud ano, tak se řidičům okamžitě připíšou peníze na účet. Peníze se z účtu pak dají vybrat každý týden, což je rozhodně velké plus této služby.

Co říkáte na tuto službu, myslíte si, že to je budoucnost nákladní dopravy?

Zdroj: techcrunch.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)